کد خبر : 90644 دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 - 14:26:03
کسب-9-مدال-از-نمایشگاه-فناوری-شانگهای-به-دست-ایرانی-ها

کسب 9 مدال از نمایشگاه فناوری شانگهای به دست ایرانی ها

جمهوری اسلامی ایران 9 مدال شامل دو مدال طلا، 6 مدال نقره و یک مدال برنز هفتمین نمایشگاه بین المللی فناوری شانگهای را کسب کرد.

در پایان این جشنواره که با حضور یک هزار شرکت از کشورهای مختلف جهان از جمله هشت شرکت ایرانی از 18 تا 20 آوریل (29 الی 31 فروردین 1398) در شانگهای برگزار شد 'پدرام یوسفی' در کلاس شیمی و 'امیر رضا فتحراضی' در کلاس مکانیک، مدال طلای این جشنواره را کسب کردند.
همچنین در پایان این جشنواره 'احرار سروی پیرایواتلو' و 'نروان دیلیین به بو' به صورت مشترک در کلاس رباتیک، 'امیر حسین میر مهدی' و 'شایان سنگانه' به صورت مشترک در کلاس عمران، 'سارا کابلو' و 'باران اعتمادی' به صورت مشترک در کلاس مهندسی پزشکی، 'سید امید سجادی' در کلاس بیوتکنولوژی و 'تارا تاجیک' در کلاس پزشکی موفق به کسب مدال نقره این جشنواره بین المللی شدند.
'مینا همتی کریم خانی' هم مدال برنز کلاس مهندسی پزشکی این جشنواره را کسب کرد علاوه بر این تیم های ایرانی شرکت کننده در این جشنواره نیز موفق به کسب ۵ جایزه ویژه این نمایشگاه شدند.
نماینده سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در ایران در مورد این نمایشگاه به ایرنا گفت: در هفتمین نمایشگاه بین المللی فناوری (CSITF) که یک نمایشگاه برای تجارت های بین المللی در زمینه فناوری محسوب می شود حدود یک هزار شرکت حضور داشتند.
مهران خسروانی افزود: در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای فناوری و پژوهش های علمی سراسر جهان از جمله تولیدات هوشمند، زیست دارو و نسل جدید فناوری اطلاعات به نمایش گذاشته شد.
وی افزود: این نمایشگاه توسط وزارت بازرگانی، وزارت امور خارجه و شهرداری شانگهای و با حمایت سازمان ملل متحد و سازمان مالکیت معنوی جهان و با حضور شرکت های بزرگ دنیا همچون مایکروسافت، سامسونگ، اینتل، اچ پی و زیمنس در محل نمایشگاه های بین المللی شانگهای برگزار شد.
وی گفت: در این رویداد مهم بین المللی از سوی جمهوری اسلامی ایران طرح آقایان پدرام یوسفی، نروان دیلیین به بو، احرار سروی پیرایواتلو، امیر رضا فتح راضی، سید امیر حسین میر مهدی، شایان سنگانه و سید امید سجادی و خانم ها سارا کابلو، باران اعتمادی، تارا تاجیک و مینا همتی کریم خانی موفق به کسب پذیرش و شرکت شده بود.
خسروانی با اشاره به اینکه در این رویداد طرح های نوآورانه از سراسر دنیا شرکت داشتند گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ارائه طرح های پژوهشگران ایرانی و حضور در عرصه های مهم بین المللی جهت تبادل علمی و کسب اطلاع از دستاوردهای پژوهشی سایر کشورهای جهان بود.
وی خاطر نشان کرد: در این رویداد بین المللی اختراعات شرکت داده شده پژوهشگران در کلاس های علمی دسته بندی شد و بر اساس نظر هیات داوران به طرح های برتر مدال های طلا، نقره و برنز اهدا شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]