کد خبر : 89834 شنبه 11 اسفند 1397 - 11:28:52
ایران-در-جایگاه-پنجم-کشورهای-دارای-تونل-صدا

توسط یک استارت آپ صورت گرفت:

ایران در جایگاه پنجم کشورهای دارای تونل صدا

سیناپرس: «تونل صدا» محصولی از فناوران ایرانی است که با تولید آن ایران در جایگاه پنجم کشورهای دارای این فناوری قرار گرفت.

«تونل صدا» ایده ای جالب و هیجان انگیز است که توسط گروهی استارت آپی به محصول تبدیل شد. این محصول نوعی اسپیکر است که صدا را تنها در یک جهت ارسال می کند. به این معنا که اگر دستگاه به سمت شما باشد صدای آن را می شنوید اما افراد دیگری که تونل صدا به سمت آنها نیست صدایی نمی شنوند.

رضا منتظری، مدیر این استارت اپ درباره «تونل صدا» گفت: در توسعه این محصول از فناوری فراصوت استفاده شده به گونه ای که صدا در هوا و نزدیکی گوش مخاطب تولید شود.

منتظری عنوان کرد: کاربرد این دستگاه در مکان های نیازمند صدا است اما آلودگی صوتی را باید حذف کرد؛ پس در فضایی همچون نمایشگاه می توان صدا را تنها در مکان های مدنظر پخش کرد و از ایجاد سر و صدا در سایر مکان ها خودداری کرد.

به گفته وی، این دستگاه فناوری جدیدی است که پیش از این در امریکا، لهستان، فرانسه و چین تولید شده است. پس با این اقدام فناوران ایرانی ایران در جایگاه پنجم دارندگان این فناوری قرار گرفت. تجاری سازی «تونل صدا» از مهرماه سال جاری آغاز شده است. این استارت آپ در مجتمع خدمات فناوری شریف مستقر است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]