با توسعه فناوری مالچ‌های غیر نفتی:

کانون‌های تولید ریزگرد داخلی با توسعه فناوری مالچ‌های غیر نفتی مدیریت می‌شود

کد خبر : 89831 شنبه 11 اسفند 1397 - 11:12:17

با توجه به اقدامات انجام شده از سوی کارگروه محیط زیست ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کانون‌های تولید ریزگرد داخلی با توسعه فناوری مالچ‌های غیر نفتی مدیریت می‌شود.

 با توجه به پیگیری‌های انجام شده یکی از پروژه‌های مقابله با ورود ریزگردها و به‌کارگیری مالچ‌های غیر نفتی در کمیته تخصصی گرد و غبار در سازمان محیط‌زیست در مراحل کارشناسی تایید شده و آماده عقد قرارداد است.

از دیگر اقدامات کارگروه محیط زیست ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیری قرارداد فناوری توسعه پرورش ماهی در قفس بر اساس تفاهم‌نامه همکاری با سازمان شیلات برای ایجاد پایلوت‌های ۴۰۰ تنی در ۷ استان ساحلی در شمال و جنوب کشوراست که در حال اجرا است.

انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت عتف در حوزه مدیریت سبز در دانشگاه‌ها به‌عنوان یکی از نهادهای مهم در ترویج و اشاعه فرهنگ مدیریت سبز در کشور، که تاکنون با ۷ دانشگاه هماهنگی شده و طرح‌های اولیه دریافت شده که از اقدامات دیگر این کارگروه است که از مجموع این دانشگاه‌ها در حال حاضر در دانشگاه تربیت مدرس ۲ پروژه فناوری الف (استحصال آب آشامیدنی از باران در سواحل شمالی کشور) و ب (بازچرخانی فاضلاب پردیس مرکزی دانشگاه تربیت مدرس) آماده عقد قرارداد است.

همچنین در کارگروه محیط زیست ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طرح‌های واصله از جمله تولید پروژه آب دیونیزه از باران، ساخت مصالح ساختمانی از ماسه بادی و مقابله با خشکیدگی درختان بلوط نیز در حال بررسی است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]