کد خبر : 89639 دوشنبه 06 اسفند 1397 - 10:00:34
یک-هزار-و-۱۰۰-نفر-از-دانشمندان-ایرانی-مقیم-خارج-به-کشور-بازگشتند-

طی چند سال گذشته:

یک هزار و ۱۰۰ نفر از دانشمندان ایرانی مقیم خارج به کشور بازگشتند

معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری گفت: طی چند سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ نفر از دانشمندان ایرانی مقیم خارج به کشور بازگشتند و به کسب و کار دانش‌بنیان پرداخته‌اند.

به گزارش سیناپرس، علی مرتضی بیرنگ در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت بازگشت ایرانیان مقیم خارج به کشور اظهار کرد: تاکنون طی سه الی چهار سال گذشته هزار و صد نفر از ایرانیان مقیم خارج به کشور بازگشتند. این افراد به فعالیت های علمی آموزشی می پردازند.

بیرنگ ادامه  داد: برخی از آنها یک شرکت دانش بنیان راه اندازی کرده اند و برخی دیگر  در یک شرکت دانش بنیان در واحد تحقیق و توسعه مشغول به کار هستند. همچنین برخی از این نخبگان هم اکنون عضو هیات علمی دانشگاه یا پژوهشگاه ها هستند.

به گفته وی، این دانشمندان ایرانی بیشتر علاقمند هستند تا کسب و کار دانش بنیان راه اندازی کنند.

وی با بیان اینکه طرح همکاری با نخبگان ایرانی مقیم خارج از سوی معاونت امور بین الملل معاونت علمی مورد پیگیری قرار گرفته که تاکنون نیز نتایج خوبی به همراه داشته است، تاکید کرد: در حال حاضر یکی از برنامه های موفق در این زمینه را در جهان داریم.

وی افزود: محققان ایرانی که از خارج به کشور بازگشته اند خیلی مشتاق به استخدام در دولت نیستند آنها بیشتر انتظار دارند شرایط کارهای دانش بنیان برای آنها فراهم شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]