ساخت نخستین پارک زیرزمینی جهان در نیویورک

سیناپرس: پروژه ساخت نخستین پارک زیرزمینی جهان از هر جهت قابل توجه است. این پارک قرار است در پایانه متروکه ای ساخته شود که 116 سال قدمت دارد و مدتهاست به عنوان محل متروکه ای جهت توقف واگنهای ریلی رها شده است.

پیش از این یکی از خطوط ازکارافتاده مونوریل در نیویورک به فضای سبز پوشیده از انواع گونه های گیاهی تبدیل شده بود و حالا گروهی از طراحان در این شهر با الهام از موفقیت به دست آمده در آن پروژه در نظر دارند اینبار پایانه ای متروک در زیر زمین را به پارکی بزرگ و در نوع خود بی نظیر در دنیا تبدیل کنند.

این پارک در منطقه منهتن نیویورک ساخته خواهد شد و قرار است از پیشرفته ترین فناوری های مربوط به حوزه تأمین انرژی جهت انتقال پرتوهای خورشید به عمق 6 متری زیر زمین استفاده شود. بدین ترتیب فضای تاریک و مخوف این پایانه به زودی به پارکی سرسبز و محلی آرام و با نشاط برای کودکان تبدیل خواهد شد.

به گفته طراحان این پروژه قرار نیست در این پارک گونه های رایج گیاهی کاشته شود بلکه قرار است گیاهان و گلهایی خاص از سراسر جهان به این پارک منتقل و در محل های مناسب کاشته شود.

این پارک که با همکاری یکی از فضانوردان سابق ناسا طراحی می شود با هزینه ای درحدود 60 میلیون دلار ساخته می شود که تأمین بخش قابل توجهی از این هزینه بر عهده بخش خصوصی است. همچنین اعلام شده که بیش از یک میلیون دلار صرف تحقیق و طراحی آن شده است.

منبع

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا