کد خبر : 88024 شنبه 22 دی 1397 - 12:55:29
-جزایر-جدید-در-ساحل-کپنهاگ-ساخته-خواهد-شد

برای تولید انرژی سبز،

جزایر جدید در ساحل کپنهاگ ساخته خواهد شد

دولت دانمارک با همکاری شهرداران کپنهاگ طرح جدیدی را برای ساخت 9 جزیره جدید در نزدیکی ساحل این شهر ارائه کرده است. قرار است سرزمین هایی که از اجرای این طرح ایجاد می شوند، برای فعالیت های تفریحی، صنعتی و تولید انرژی سبز به کار گرفته شوند.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،این پروژه Holmene نام دارد و در فاصله 10 کیلومتری جنوب کپنهاگ اجرا خواهد شد. قرار است این 9 جزیره با استفاده از خاک حاصل از حفاری تونل های مترو و پروژه های ساختمانی که میزان آن به 26 میلیون متر مکعب می رسد، تامین شود.
جزایر 9 گانه کپنهاگ سه میلیون متر مربع فضای جدید را در اختیار می گذارند که شامل مناطق تجاری و صنعتی و مناظر طبیعی برای فعالیت های ورزشی و گردشگری خواهد بود.
تولید انرژی سبز یکی از نقاط تمرکز اصلی این پروژه است و این جزایر محل استقرار توربین های بادی و بزرگترین کارخانه تبدیل ضایعات به انرژی در شمال اروپا خواهند بود.
علاوه بر جزایر 9گانه قرار است ساختارهایی برای جلوگیری از سیلاب و همچنین صخره ها و جزایر کوچکی برای حمایت از حیات وحش محلی در این منطقه ساخته شود.
انتظار می رود عملیات ساخت این جزایر در سال 2020 میلادی آغاز و در سال 2040 تکمیل شود. هزینه ساخت این جزایر حدود 425 میلیون یورو تخمین زده می شود. قرار است این جزایر به ترتیب ساخته شوند و اولین جزیره ظرف 6 سال آینده آماده بهره برداری شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]