کد خبر : 82834 پنج شنبه 25 مرداد 1397 - 13:01:38
پاکستان-به-مسوولان-توییتر-هشدار-داد

پاکستان به مسوولان توییتر هشدار داد

بی توجهی مسئولان شبکه اجتماعی توییتر به درخواست مکرر دولت پاکستان برای حذف موارد توهین آمیز و مغایر عقاید اسلامی باعث شد تا این شبکه ارتباطی جهانی در این کشور در معرض فیلتر قرار بگیرد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، 'نثار احمد' مدیرکل بخش سیاست داخلی سازمان مخابرات پاکستان در امور اینترنت، تجزیه و تحلیل وب سایت، به نمایندگان مجلس سنا اعلام کرد که دولت بارها از مسوولان توییتر خواست که موارد توهین آمیز را حذف کنند که تاکنون در این زمنیه اقدامی صورت نگرفت.
وی گفت:دولت پاکستان بیش از یکصد درخواست برای مسدود کردن موارد توهین آمیز در توییتر را به اطلاع مسئولان این شبکه اجتماعی رسانده اما مسئولان این شبکه پیام رسان، تنها به حذف 5 درصد این موارد اکتفا کرده و مابقی موارد توهین آمیز همچنان در توییتر قرار دارد.
این مسئول پاکستانی به اطلاع اعضای کمیته مجلس سنا رساند که دادگاه اسلام آباد به بخش نظارت سازمان مخابرات دستور داده که اخطار نهایی به مسئولان توییتر به منظور حذف موارد توهین آمیز ارسال شود در غیراین صورت توییتر در این کشور مسدود می شود.
وی گفت: ما حکم دادگاه اسلام آباد را نیز به مسئولان توییتر ابلاغ کردیم اما تاکنون هیچ واکنشی از آنان دریافت نکرده ایم.
این مقام پاکستانی گفت: اگر مسئولان توییتر به اخطار نهایی ما پاسخ ندهند، به اجرای حکم دادگاه مبنی بر مسدود کردن این شبکه در کشور اقدام می کنیم.
در واکنش به این تصمیم دولت پاکستان، 'مارتین کوبلر' سفیر آلمان در اسلام آباد گفت که رسانه های اجتماعی باید تحت نظارت قرار گیرند ولی نباید مسدود شوند.
نثار احمد گفت: توییتر در صورت تعطیلی در پاکستان منافع اقتصادی خود را از دست می دهد و این، همان موضوعی است که دادگاه اسلام آباد مصمم به دادن درس عبرت به مسئولان آن است تا بدانند که نباید به حذف موارد توهین آمیز و مغایر با عقاید بی توجهی کنند.
وی افزود:برعکس رویکرد توییتر، مسئولان شبکه اجتماعی فیسبوک همکاری مثبتی با طرف پاکستانی دارند و اقدامات موثری برای حذف موارد توهین آمیز انجام می دهند و حتی مسئولان فیسبوک نیروی رابطی را معرفی کرده اند که در این خصوص با مسئولان پاکستان در ارتباط باشد.
به گزارش ایرنا، دو پیام رسان فیسبوک و توییتر در پاکستان از محبوبیت خاصی بین کاربران فضای مجازی برخوردارند و شخصیت های حقیقی و حقوقی و سیاستمداران از این پیام رسان ها استفاده می کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]