کد خبر : 82663 یکشنبه 21 مرداد 1397 - 20:42:54
چگونه-با-نوشیدن-آب-لاغر-شویم؟

یکی دیگر از مزایای نوشیدن آب:

چگونه با نوشیدن آب لاغر شویم؟

سیناپرس: بررسی‌های علمی نشان می‌دهند که نوشیدن آب و مایعات کافی در گردش خون اثر مثبت داشته و در پی آن سوخت‌وساز بدن افزایش پیداکرده و وزن فرد کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این، نوشیدن آب به میزان کافی برای بدن بسیار مفید است.

در دوره‌ای که روش‌های لاغری موردتوجه انسان‌های زیادی در سطح جهانی است، روش لاغری با نوشیدن آب می‌تواند طرفداران بسیاری را به‌سوی خود جذب کند. به گفته کارشناسان، اگر شما با رعایت یک رژیم غذایی مناسب و داشتن تمرینات ورزشی یا فعالیت‌های بدنی منظم قادر به کم کردن وزن خود نیستید، مشکل؛ کم‌آبی بدن شماست! بنابراین می‌توانید از روش نوشیدن آب استفاده کنید. مصرف مایعات کافی به بدن شما کمک می‌کند تا وزن خود را کاهش دهید.

نوشیدن آب کافی اثر ضد کاتابولیک (anti-catabolic) دارد به این معنا که به کاهش تحلیل ماهیچه‌ها کمک می‌کند. درواقع وجود ماهیچه‌های بیشتر، سوخت‌وساز بالاتر بدن را در پی داشته که در اثر آن کاهش وزن بیشتری را می‌توان شاهد بود.

قابل‌توجه است که نوشیدن آب کافی و کاهش وزن باهم ارتباطی نزدیک دارند. جالب است که دریافت کافی آب و مایعات دیگر اثر قابل‌توجهی بر سطح انرژی دارد. در بدنی که آب کافی دریافت می‌کند، مایعات کمک بزرگی به گردش خون کرده و اثر مثبتی بر سطح انرژی و سلامت بدن دارند. علاوه بر آن بدن پر آب به تقویت سیستم ایمنی و ایجاد مقاومت خوب بدنی در برابر فشار عصبی و عفونت‌ها کمک می‌کند. باید اضافه کرد مصرف خوب و کافی آب و مایعات، عملکرد درست مغز، فرایند هضم و دستگاه گوارش را تقویت کرده و روش مناسبی برای به تأخیر انداختن پیری به شمار می‌رود.

دکتر کاریشما چاولا (Karishma Chawla) از متخصصان تغذیه توضیحاتی در این رابطه ارائه کرده و گفت: «بدنی که کم آب باشد نمی‌تواند چربی‌هایش را بسوزاند و قادر به افزایش حجم ماهیچه‌هایش نخواهد بود. نوشیدن کافی آب به هضم و گوارش خوب کمک کرده و از ایجاد یبوست جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن مصرف آب کافی سلامتی بدن را افزایش داده و از ایجاد جوش‌های پوستی جلوگیری می‌کند. درصورتی‌که خواهان داشتن پوستی شاداب و جوان هستید و تلاش می‌کنید پیری را از خود دورنگه دارید، توصیه می‌شود آب بیشتری بنوشید. در این روش، آب کافی از تحلیل ماهیچه‌ها جلوگیری کرده و درنتیجه پوست بدن آویزان نشده و چروک نمی‌افتد. جالب است بدانید که نوشیدن کافی آب باعث می‌شود تا رطوبت اضافی پوست از بین برود.»

در اینجا به‌طور خلاصه توضیح داده می‌شود که چگونه نوشیدن آب کافی به کاهش وزن کمک می‌کند:

* نوشیدن آب کافی به حفظ بالای توده بدون چربی بدن (LBM) از طریق ساختار بافت بدون چربی و ماهیچه‌ها کمک می‌کند.

* نوشیدن آب کافی باعث گردش مناسب خون شده و از این طریق مواد مغذی و اکسیژن کافی به همه ماهیچه و سلول‌ها می‌رسد.

* نوشیدن آب کافی سطح انرژی را بهبود بخشیده که درنتیجه آن، عملکرد ورزش بهتر شده و چربی بیشتری از بین می‌رود.

* نوشیدن آب کافی باعث برقراری دمای مطلوب بدن در طول تمرینات ورزشی یا فعالیت‌های بدنی می‌شود که این مسئله به انقباض درست عضلات و عملکرد طبیعی بدن کمک می‌کند.

* نوشیدن آب کافی به داشتن سیستم ایمنی قوی‌تر بدن، انطباق بهتر با ورزش و برنامه تغذیه مناسب جهت کاهش وزن کمک می‌کند.

* نوشیدن آب کافی اثر ضد کاتابولیک (anti-catabolic) دارد به این معنا که به کاهش تحلیل ماهیچه‌ها کمک می‌کند. درواقع وجود ماهیچه‌های بیشتر، سوخت‌وساز بالاتر بدن را در پی داشته که در اثر آن کاهش وزن بیشتری را می‌توان شاهد بود.

در اینجا به چند روش ساده برای افزایش آب و مایعات بدن اشاره می‌کنیم:

  • آغاز کردن روز با نوشیدن یک لیوان آب و لیموترش
  • نوشیدن آب نارگیل پیش از ظهر (در صورت دسترسی)
  • نوشیدن یک لیوان آب و لیموترش پس از صرف ناهار و شام
  • نوشیدن یک لیوان آب سبزی‌ها مانند کرفس، هویج و غیره هر صبح و عصر
  • نوشیدن دوغ در کنار صرف ناهار و شام
  • نوشیدن ۷ تا ۸ لیوان آب ساده در طول روز

ترجمه: فاطمه کردی

منبع: thehealthsite

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]