کمک به بیماران سکته مغزی با بهره مندی از تکنولوژی جدید

کد خبر : 78878 دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 12:53:35

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: با بهره‌مندی از تکنولوژی و فناوری‌های جدید می‌توان گام‌های موثری جهت کمک به بیماران نیازمند به خدمات توانبخشی برداشت.

وی گفت: بیماران دچار سکته مغزی یا کسانی که گرفتار اسپاسم عضلانی هستند با بهره‌مندی از واقعیت مجازی می‌توانند تمرینات توانبخشی تعاملی دوطرفه را انجام دهند و نتیجه بهبودی بیمار در این روش بیشتر از استفاده از روش‌های سنتی است.

دکتر امیر سالار جعفر پیشه، مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در آستانه برگزاری رویداد اینوتک سلامت اظهار کرد: در حال حاضر تبدیل علم به ثروت و فناوری از رویکردهایی بوده که در بسیاری از کشورهای دنیا مدنظر قرار گرفته و در ایران نیز مورد توجه محققان و دانشمندان است.

وی با اشاره به اینکه حوزه توانبخشی امروزه نیز به سمت فناوری پیش رفته است، افزود: در حوزه توانبخشی در دوره گذار هستیم و کلینیک‌های توانبخشی امروزه در ایران بیشتر از روش‌های سنتی استفاده می کنند که هرچند موفق هستند، ولی با بهره‌مندی از تکنولوژی و فناوری‌های جدید می‌توان گام‌های موثری در جهت کمک به بیماران برداشت.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ادامه داد: برخی از شرکت‌ها امروزه در حال تولید دستگاه‌هایی هستند که استفاده از آنها انقلابی در حوزه توانبخشی به شمار می‌رود که تولید ربات‌های هوشمند و بهره‌مندی از واقعیت مجازی از جمله فناوری‌های جدید هستند که جهت کمک به بیماران نیازمند می‌توان از آنها استفاده کرد.


 وی گفت: ویلچرهای هوشمند نیز از جمله تکنولوژی‌های جدید بوده که در دنیا تولید شده و در ایران تحقیقات تازه‌ای در این زمینه انجام گرفته است که این ویلچرها قابلیت مسیریابی، کنترل در سربالایی و سرپایینی، کنترل سرعت و یا کنترل با نگاه یا سر را دارند.


 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بیان کرد: اسکلت‌های خارجی به صورت رباتیک برای کمک به راه رفتن بیماران دچار قطع نخاعی نیز از جمله این تکنولوژی‌ها بوده و ربات‌های نرم برای توانبخشی دست نیز از دیگر تکنولوژی‌های جدید است که رویکردی نو به شمار می‌رود.
جعفر پیشه با بیان اینکه پنلی در ارتباط با فناوری‌های جدید در حوزه توانبخشی در کنگره اینوتک سلامت برگزار می‌شود، گفت: این مباحث توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت و جدیدترین دستاوردها برای شرکت کنندگان ارائه می‌شود و همزمان شرکت‌های نوپا می‌توانند محصولات خود را برای سرمایه‌گذران به نمایش گذارند و از مشاوره‌های بازاریابی و تجاری‌سازی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]