کد خبر : 742 جمعه 07 شهریور 1393 - 14:13:39
سوزاندن-زباله-آلودگی-هوا-را-افزایش-داده-است

سوزاندن زباله آلودگی هوا را افزایش داده است

سیناپرس: تحقیقات جدید صورت گرفته از سوی کارشناسان هواشناسی نشان می دهد که حدود ۴۰% از آلودگی هوای جهان ناشی از سوزاندن پسماند و زباله هاست.

سیناپرس: این تحقیقات نشان می دهد زباله های سوزانده شده،گازی سمی را در فضا منتشر می کنند که بر روی تغییرات آب و هوایی و سلامت انسانها تاثیر منفی و مخرب می گذارد.  

این تحقیقات که به طور گسترده و در بیشتر کشورهای جهان با میزان آلودگی هوای متفاوت صورت گرفته است ، نشان می دهد که در اثر سوزاندن زباله گازهایی همچون مونوکسید کربن، دی اکسید کربن و جیوه در هوا منتشر می شوند.

در حال حاضر عوامل بسیاری در افزایش آلودگی هوای جهان تاثیر گذارندعواملی که توسط دانشمندان بررسی و میزان آن نیز مشخص شده استاما به دلیل اینکه پسماندهای زباله در فضای باز سوزانده می شوند، امکان اندازه گیزی آن نیز ممکن نبوده و همین مشکل این عامل را خطرناکتر از باقی موارد کرده است.

به گفته  کریستین ویدین مایر ، رئیس این تیم تحقیقاتیکنترل و نظاذرت بر روی عملیات سوزاندن زباله ها باید به اولویتی مهم برای دولتها بدل شود . چنانچه اگر گازهای ناشی از این آتش سوزی ها ادامه پیدا کند جهان با بحران آلودگی هوا مواجه خواهد شد."

ویدین مایر معتقد است،با توجه به اهمیت موضوع، تغییر در سیاست های کلی سلامت در جهان ضروری استدر حال حاضر مشخص شده است که آلودگی ناشی از زباله های سوزانده شده بیشترین عامل کمی و کیفی در آلودگی هوا هستند اما،از آنجا که این عملیات بدون هیچ گونه نظارتی صورت می گیرد،  نمی توان میزان دقیق آن را در نواحی و کشورهای مختلف تخمین زد.

در حال حاضر تحقیقات بر روی آلودگی ناشی از زباله های سوزانده شده ، با مشارکت انجمن علوم طبیعی، دانشگاه مونتانا و انجمن حمایت از محیط زیست آمریکا ادامه دارد.

sciencedaily

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
کلید واژه ها: آلودگی هوا زباله
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]