کد خبر : 71751 شنبه 02 دی 1396 - 22:40:32
-اپلیکیشنی-که-از-گوشی-های-اندرویدی-سیستم-امنیتی-جیبی-می-سازد

اپلیکیشن Haven؛

اپلیکیشنی که از گوشی های اندرویدی سیستم امنیتی جیبی می سازد

اپلیکیشن Haven ، برنامه ایست که با نصب آن می توانیدگوشی خود را را مانند یک دوربین مداربسته و کوچک در هرجایی که می‌خواهید، قرار دهید.

به گزارش سیناپرس به نقل از کلیک،این برنامه در واقع میکروفن، دوربین و حتی شتاب سنج گوشی را فعال کرده و مانند یک دوربین مداربسته امنیتی، صداهای محیط اطراف، تصاویر و حرکات را ضبط می‌کند.

این برنامه با همکاری ادوارد اسنودن و بنیاد آزادی رسانه‌ها و پروژه گاردین ساخته شده است. ادوارد اسنودن کسی بود که جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا و گوش دادن به مکالمات تلفنی شهروندان آمریکا توسط این سازمان را افشا و رسانه‌ای کرد. وی اکنون رئیس بنیاد آزادی رسانه‌ها و عضو هیئت‌مدیره آن است.

با این برنامه گوشی اندرویدی شما تبدیل به یک وسیله برای ضبط حرکات، صداها و حتی ویبره و خاموش و روشن شدن چراغی در محیط اطراف خود می‌شود و تمام این تصاویر و صداها را ضبط و ذخیره می‌کند و یا آن‌ها را به‌صورت آنلاین برای گوشی دیگری ( که معمولاً گوشی اصلی خود فرد است)  ارسال می‌کند و کاربر می‌تواند از راه دور به اطلاعات ذخیره شده دسترسی پیدا کند.

همچنین برای بالا بردن امنیت اپلیکیشن Haven پس از ضبط تصاویر و صداها، پیام هشدار از طریق برنامه امنیتی Signal که آن نیز توسط اسنودن ساخته شده است، برای گوشی اصلی فرستاده می‌شود.

نسخه بتای برنامه هاون اکنون در پلی استور در دسترس کاربران است و آن‌ها می‌توانند آن را به‌صورت رایگان دانلود کنند.

این برنامه درواقع مانند یک دوربین مداربسته عمل می‌کند که برخلاف دوربین مداربسته، جیبی و کوچک است و می‌توانید آن را با خود هر جا ببرید. مثلاً شما می‌توانید آن را در صورت لزوم کنار مدارک امنیتی یا  لپ‌تاپ خود در هتل یا مکان‌های دیگر قرار دهید و خیالتان راحت باشد که جای مدارکتان امن است. علاوه بر این ، مزیت این برنامه امنیتی در مقایسه با دوربین‌های مداربسته ، ارزان‌قیمت بودن آن است. این اپلیکیشن امنیتی می‌تواند در بسیاری از موقعیت‌های مختلف کاربرد داشته باشد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]