استفاده از هوش مصنوعی برای ردیابی کودک آزاران

کد خبر : 71510 دوشنبه 27 آذر 1396 - 10:57:27

پلیس انگلیس قصد دارد با کمک هوش مصنوعی تصاویر و ویدئوهای کودک آزاری را در رایانه و موبایل افراد مظنون ردیابی کند.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،بخش پزشکی قانونی دیجیتال پلیس متروپلیتان در انگلیس سال گذشته مجبور شد ۵۳ هزار دستگاه مختلف را در جستجوی شواهد و مدارک جرم جستجو کند. درهمین راستا از فناوری شناسایی صورت استفاده شد. اما این فناوری به اندازه کافی پیشرفته نبود تا ویدئو و تصاویر کودک آزاری را به طور کامل ردیابی کند.

درهمین راستا محققان این بخش سعی دارند با کمک هوش مصنوعی چنین تصاویر و ویدئوهایی را در موبایل و رایانه فرد مظنون ردیابی کنند.  

مارک استوکس مدیر بخش پزشکی قانونی دیجیتال MET می گوید:  ما باید تصاویر کودک آزاری را دسته بندی کنیم و محکومیت های مختلفی برای هر کدام در نظر بگیریم. این بخش از فعالیت باید توسط انسان انجام شود اما به زودی ماشین یادگیری در این بخش هم از انسان پیشی می گیرد.

درحال حاضر نیروی پلیس انگلیس مشغول ایجاد برنامه ای  برای انتقال اطلاعات حساس خود را به خدمات ابر شرکت های آمازون، گوگل یا مایکروسافت منتقل کند.

این روند به متخصصان کمک می کند تا از قدرت رایانش شرکت های فناوری بزرگ برای تحلیل داده ها استفاده کنند. در حال حاضر نیروی پلیس از مرکز اطلاعات لندن برای اسکن رایانه و موبایل افراد مظنون به کودک آزاری استفاده می کنند اما این روند چندان پاسخگو نیست. به هرحال به گفته استوک آموزش هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر کودک آزاری دو تا سه سال طول می کشد.

البته نیروی پلیس انگلیس از این فناوری برای شناسایی مواد مخدر، اسلحه و پول در موبایل یا رایانه فرد استفاد کرده است.  

نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]