کد خبر : 7066 شنبه 19 اردیبهشت 1394 - 09:59:17
برپایی-بزرگترین-گردهمایی-مهندسان-مکانیک-در-دانشگاه-امیرکبیر

برپایی بزرگترین گردهمایی مهندسان مکانیک در دانشگاه امیرکبیر

سیناپرس: بیست و سومین همایش بین المللی مهندسان مکانیک از 22 اردیبهشت ماه به مدت سه روز با هدف ارائه آخرین دستاوردهای مهندسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

 همایش بین المللی مهندسان مکانیک ایران(ISME2015) به عنوان بزرگترین گردهمایی مهندسان و پژوهشگران کشور در زمینه مهندسی مکانیک هر ساله به میزبانی یکی از دانشگاه های کشور برگزار می شود و بیست و سومین دوره آن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

این همایش توسط انجمن مهندسان مکانیک ایران پایه ریزی و برای اولین بار در خردادماه 1371 در دانشگاه تهران و با دبیری پروفسور محمدرضا اسلامی از استادان برجسته مهندسی مکانیک ایران و عضو فعلی هیات علمی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

همایش سالانه مهندسان مکانیک ایران در دو بخش پژوهشی و صنعتی تدارک یافته که محورهای بخش پژوهشی همایش شامل مکانیک جامدات، مکانیک سیالات، ساخت و تولید، انرژی و محیط زیست، بیو و نانومکانیک و آموزش مهندسی مکانیک و محورهای صنعتی همایش نیز شامل هوافضا، تاسیسات، صنایع کوچک، نیروگاه، تولید قطعات و تعمیر و نگهداری است.

از میان مقالات ارسال شده به این همایش 700 عنوان مقاله فارسی و انگلیسی پس از چندین مرحله داوری به تایید رسیده و قرار است به صورت شفاهی و یا پوستر در قالب 17 نشست پژوهشی ارائه شوند.

پروفسور گودرز احمدی استاد دانشگاه کلارکسون آمریکا، دکتر لری لسارد استاد دانشگاه مک گیل کانادا و دکتر فرخ یغمایی استاد برجسته دانشگاه امیرکبیر از سخنرانان کلیدی این همایش هستند.
در بخش صنعتی همایش، حدود 10 نشست صنعتی توسط سازمان ها و شرکت های معتبر فعال در زمینه مهندسی مکانیک برگزار می شود که در آنها آخرین دستاوردهای صنعت مهندسی مکانیک ایران معرفی خواهد شد که از بین این شرکت ها می توان به توربوکمپرسور نفت (OTC)، مپنا، پژوهشگاه فضایی و پژوهشگاه نیرو اشاره کرد.

برگزاری نمایشگاه از برنامه های جنبی این همایش است که با حضور شرکت های فعال مهندسی مکانیک ایران در محل نمایشگاه های دانشگاه امیرکبیر برپا خواهد شد.برگزاری 15 کارگاه آموزشی در این همایش پیش بینی شده که در آنها کاربردی ترین مسائل مرتبط با مهندسی مکانیک آموزش داده می شود و گواهی شرکت در کارگاه برای حاضرین صادر خواهد شد.

افتتاحیه این همایش صبح روز سه شنبه، 22 اردیبهشت ماه در تالار مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو، دکتر منصور کبگانیان عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر، دکتر عباس علی آبادی مدیرعامل شرکت مپنا و مهندس سعید مهتدی مدیرعامل شرکت توربو کمپرسور نفت برگزار خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]