جایزه هزار دلاری گوگل برای شناسایی برنامه های اندرویدی آلوده

کد خبر : 68993 شنبه 29 مهر 1396 - 10:50:55

گوگل از این پس به افرادی که حفره های امنیتی خطرناک برنامه های محبوب اندرویدی را در فروشگاه گوگل پلی شناسایی کنند، هزار دلار جایزه می پردازد.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر ، گوگل تا به حال این جوایز را به افرادی پرداخت می کرد که آسیب پذیری های برنامه های تولیدی خود این شرکت را شناسایی و گزارش کنند، اما مشکلات گسترده ناشی از وجود کدهای مخرب در برخی برنامه های اندرویدی عرضه شده در فروشگاه گوگل پلی، برای این شرکت چاره ای جز تلاش برای تغییر رویکردش باقی نگذاشته است.

در هفته ها و ماه های اخیر بارها گزارش هایی در مورد شناسایی بدافزارهای خطرناک در برخی برنامه های محبوب اندرویدی منتشر شده است. برخی از این برنامه های معیوب توسط گوگل نیز شناسایی نشده و از همین رو در فروشگاه گوگل پلی نیز عرضه شده و باعث آلودگی گوشی های هوشمند میلیون ها کاربر شده اند.

این طرح پرداخت پاداش در مورد برنامه های اندرویدی سازگار با نسخه ۴.۴ این سیستم عامل و نسخه های بالاتر اجرا می شود و مربوط به حفره های امنیتی است که منجر به اجرای کدهای مخرب روی گوشی های اندرویدی بدون اجازه و اطلاع کاربر شود.

گوگل تنها برنامه های اندرویدی ثالثی را تحت پوشش این طرح قرار داده که کاربران زیادی دارند. از جمله این برنامه ها می توان به Alibaba، Dropbox، Duolingo، Headspace، Line، Mail.Ru، Snapchat و Tinder اشاره کرد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]