معاون شرکت مخابرات ایران:

تمامی دانشگاه های کشور به فیبر نوری متصل هستند

کد خبر : 68729 دوشنبه 24 مهر 1396 - 14:19:38

معاون شرکت مخابرات ایران انتقاد مسئولان وزارت علوم درمورد عدم اتصال فیبر نوری و هزینه بالای آن به دانشگاه ها را رد کرد و گفت: هم اکنون تمامی دانشگاه های کشور به فیبر نوری متصل هستند.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،داود زارعیان در حاشیه نمایشگاه تلکام در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت اینترنت دانشگاه ها گفت: شرکت مخابرات ایران موظف بود که اینترنت را از طریق فیبر نوری تا درب دانشگاه ها منتقل کند و پس از آن دانشگاه ها باید از این تجهیزات در داخل ساختمان ها و اتصال نهایی به شبکه اینترنت بهره می بردند.

زارعیان ادامه داد: از هشت سال پیش و طبق طرحی که وزارت ارتباطات به شرکت مخابرات ایران واگذار کرد، تمامی دانشگاه ها به فیبر نوری مجهز شدند.

معاون شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: این طرح جدای از طرح شبکه علمی بود و در آن مخابرات ملزم شده بود فیبرکشی را تا درب دانشگاه ها انجام دهد

تصریح کرد: اگرچه تعرفه شبکه های اختصاصی فیبر بالا است، اما هزینه دسترسی شبکه فیبر نوری قیمت بالایی ندارد و در چند مقطع نیز به دانشگاه ها ازسوی دولت و مخابرات برای استفاده از اینترنت سوبسید داده شده است.

پیش از این مسئولان وزارت علوم و روسای دانشگاه ها در اجلاس روسای دانشگاه ها موضوع عدم اتصال به شبکه فیبر نوری را از جمله معضلات دانشگاه ها عنوان کردند و خواستار حل این مشکل از طریق وزیر ارتباطات شدند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]