کد خبر : 6056 چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394 - 09:27:50
گزارش-تصویری-از-ربات-انسان-نما-در-ژاپن-

گزارش تصویری از ربات انسان نما در ژاپن

سیناپرس: شرکت ژاپنی میتسو کوشی به تازگی از ربات انسان نمائی که توسط شرکت توشیبا طراحی و ساخته شده است ، جهت انجام امور پذیرش مشتریان خود استفاده می کند . این ربات ظاهری کاملا شبیه به انسان داشته و قادر به سخن گفتن و انجام واکنش های طبیعی مشابه انسان است .

به تازگی شرکت مشهور میتسوکوشی Mitsukoshi در شهر توکیو ، پایتخت ژاپن ، ربات جدید انسان نمائی را به عنوان مسئول پذیرش در ورودی این مجموعه به کار گرفته است . در همین راستا شینتارو یاماموتوShintaro Yamamoto  مدیر فروش این شرکت اعلام کرد : " این ربات ، آیکو چی هارا Aiko Chihara نام داشته و دقیقا مانند تمامی دیگر متصدیان پذیرش است . وی به مشتریان خوش آمد گفته و با استفاده از پیام های صوتی و اطلاعات از پیش ضبط شده ، آن ها را به بخش های مختلفی که نیاز دارند ، راهنمائی می کند . وی همچنین اطلاعات تخفیف ها و محصولات جدید را نیز به مشتریان اعلام خواهد کرد . "

این ربات لباس رسمی و سنتی ژاپنی یعنی کیمونو را بر تن کرده و  قادر به انجام برخی فعالیت های انسانی مانند لبخند زدن ، آواز خواندن و پلک زدن است . این ربات بر خلاف نیروی انسانی ، هیچ گاه بی حوصله نشده و همواره با لبخند و حوصله به مشتریان پاسخ می دهد .

وی در ابتدای ورود هر مشتری به این مجموعه به وی لبخند زده و می گوید : " نام من آیکو چی هارا است . حال شما چطور است ؟ "

هیتوشی توکودا Hitoshi Tokuda متخصص ارشد شرکت توشیبا که سازنده این ربات است اعلام کرد : " هدف اصلی ما ساخت یک ربات است که به تدریج قادر به انجام تمامی فعالیت های انسانی باشد . "

در خاتمه لازم به ذکر است که  مدیران ارشد شرکت میتسوکوشی در بیانیه ای اعلام کردند " استانداردهای خدمات رسانی به مشتری در شرکت ما دارای کیفیت بسیار بالائی است و این موضوع یک فرصت استثنائی جهت بررسی نقشی است که ربات های انسان نما می توانند در محیط اطراف ما ایفا کنند . "

بر اساس اطلاعات منتشر شده در این رابطه ، ربات آیکو چی هارا که از روز دوشنبه به فعالیت خود مشغول شده است ، تا امروز به کار خود ادامه داده و سپس با داشتن یک وقفه کوتاه به صورت رسمی از آغاز تعطیلات مهم موسوم به هفته طلائی تعطیلات Golden Week holidays در ژاپن ، به کار خود ادامه خواهد داد .

منبع

منبع 2

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
کلید واژه ها: ربات انسان نما ربات ژاپن
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]