کد خبر : 605 سه شنبه 07 بهمن 1393 - 16:12:59
ابداع-نسل-جدید-شوینده-ها-در-مکزیک-

ابداع نسل جدید شوینده ها در مکزیک

سیناپرس: پژوهشگران سه شرکت مبتکر و پیشرو در زمینه تولید محصولات شوینده در کشور مکزیک ، موفق به تهیه و ارائه نسل جدیدی از شوینده ها شده اند که با استفاده از آن ها می توان به میزان نیمی از آب مورد مصرف ماشین های لباس شوئی معمولی را استفاده کرده و نتیجه ای مشابه گرفت . این مواد شوینده نیاز به انجام مراحل آبکشی نهائی را در پروسه شستشوی ماشین لباس شوئی ندارند .

سینا پرس : با توجه به بحران روز افزون آب و روند شتابناک افزایش جمعیت که با استفاده بیشتر از این مایع حیاتی همراه است ، پژوهشگران در تلاش هستند تا از طرق مختلف نسبت به تولید بیشتر آب شرب و قابل مصرف اقدام کرده و از سوی دیگر میزان مصرف آب را در جوامع مختلف کاهش دهند . در همین راستا سه شرکت  مکزیکی با همکاری یکدیگر  نوع جدیدی از شوینده ها را جهت شستشوی لباس ها ابداع کرده اند که قابلیت تمییز کنندگی بسیار زیادی داشته و از سوی دیگر با توجه به نوع ساختار و ویژگی هایش به میزان پنجاه درصد در مصرف آب ماشین های لباس شوئی معمولی و خانگی  صرفه جوئی ایجاد می کند .  

اولیسه ناوارو Ulises Navarro  مدیر فروش این محصول جدید در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد : " ما توانسته ایم با ابداع این شوینده جدید ، بخش بزرگی از مصرف آب را در ماشین های لباس شوئی کاهش دهیم . در حقیقت لباس هائی که با این شوینده شسته می شوند نیاز به مرحله آب کشی نداشته و به این ترتیب بخش زیادی از آب مصرفی که در پروسه آبکشی ماشین های لباس شوئی مورد استفاده قرار می گیرد از مرحله شستشو حذف شده و در مصرف آب صرفه جوئی می شود . از سوی دیگر با استفاده از این نوع شوینده ها در مصرف برق و زمان نیز صرفه جوئی خواهد شد . "

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]