ایران جزو 5 کشور نخست در استفاده از ظروف یکبار مصرف

کد خبر : 59483 جمعه 19 خرداد 1396 - 16:47:26

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری با اشاره به تهدید ظروف یکبار مصرف برای طبیعت گفت:ایران جزو 5 کشور اول جهان در استفاده از ظروف یکبار مصرف است.

به گزارش سیناپرس به نقل از خبرگزاری ایرنا، شهرام احمدی،  مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ریختن ظروف یکبار مصرف در دل طبیعت یا جا گذاشتن آن در طبیعت باعث مرگ تدریجی طبیعت می شود و کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف با هدف حفظ محیط زیست ضروری است.

وی با بیان اینکه محیط زیست امانت الهی است و فرهنگ غلط مصرف گرایی به محیط زیست آسیب جدی می رساند گفت:جرم انگاری تخریب محیط زیست باید از سوی همه مسوولان پیگیری شود.

احمدی افزود: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری، محیط زیست مساله فراقوه ای ، ملی و بلکه فراملی است و حفاظت از محیط زیست مطابق اصل 50 قانون اساسی وظیفه ای عمومی و همگانی است که جرم انگاری تخریب محیط زیست باید از سوی تمامی مسئولان انجام شود.

وی افزود: مطابق اصل 50 قانون اساسی هرگونه فعالیت اقتصادی، اجتماعی و غیره که به محیط زیست آسیب برساند، ممنوع است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری با اشاره بروز ریزگردها در چند سال گذشته در این استان، افزود: 90 درصد منشاء این پدیده خارج از کشور است و سال گذشته پدیده گرد و غبار 47 روز در این استان وجود داشت.

به گفته وی، از ابتدای امسال نیز 9 روز پدیده گرد و غبار استان را فراگرفت که مطابق آمار سال های گذشته هر سال 50 درصد کاهش می یابد.
احمدی ادامه داد: با توجه به بارندگی های فصل بهار در چهارمحال و بختیاری و رویش گیاهان، احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگل های استان در فصل تابستان بالاست که مردم نسبت به این موضوع هوشیار باشند.

هفته محیط زیست از 16 خرداد با شعاز ملی 'من با طبیعتم' نامگذاری شده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]