انتقال موش های آزمایشگاهی عاری از جِرم به کشور از فرانسه

کد خبر : 59327 سه شنبه 16 خرداد 1396 - 12:32:19

اولین گروه موش های آزمایشگاهی عاری از جِرم (SPF) مطابق با مشخصات تولید استاندارد و با نیای ژنتیکی از فرانسه وارد ایران شدند.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا از انستیتو پاستور ایران، این اقدام با توجه به خلاء ناشی از دسترسی به حیوانات آزمایشگاهی استاندارد برای انجام تحقیقات و پژوهش در حوزه بیماری های مختلف انسانی در کشور، انجام گرفته است.
حیوانات آزمایشگاهی اهمیت ویژه ای در تحقیقات به خصوص روی سرطان، با لحاظ 760 هزار بیمار در کشور و افزایش سالیانه 92 هزار نفر به این تعداد، دارند و اهمیت ویژه حیوانات آزمایشگاهی در مدل سازی پژوهش و تحقیقات انسانی برای سرطان و انواع بیماری ها است. 
بخش علوم حیوانات آزمایشگاهی مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران به عنوان بخش رفرنس کشوری برای ارائه خدمات در زمینه انواع حیوانات آزمایشگاهی به تمامی نقاط کشور محسوب می شود.
این بخش آمادگی دارد انواع حیوانات آزمایشگاهی را شامل موش BALB/cJRj به عنوان مدل انسانی برای تحقیقات انواع سرطان های کلیه، ریه، سرویکس، بیماری لیشمانیا ، موشC57BL/6JRj مدلینگ انسانی جهت انواع بیماری های دیابت، چاقی، ژنتیک،تولید موش های تراریخته، ایمونولوژی، بیماری های قلبی – عروقی، موش CBA/JRj به عنوان مدل انسانی برای تحقیقات انواع تومورهای کلیه، بیماری های شنوایی، ایمنی شناسی، بیماری های عفونی، سندروم های خود به خودی، موشDBA/2JRj به عنوان مدل انسانی برای تحقیقات انواع بیماری های قلبی – عروقی، نوروبیولوژی، پژوهش های حسی – عصبی و موش Rjorl:SWISS به عنوان مدل انسانی برای تحقیقات انواع سرطان های ریه، غدد، دیابت در سن بالا، آنسفالومیلیت، در اختیار مراکز تحقیقاتی قرار دهد. 
با توجه به زیرساخت های لازم، انستیتو پاستور ایران با برنامه ریزی های انجام شده در آینده ای نزدیک، حیوانات آزمایشگاهی جدیدی را که در امور تحقیقاتی و پژوهشی موارد مصرف بالا داشته و در کشور وجود ندارند، تولید یا وارد خواهد کرد که تمام آنها در اختیار محققان دانشگاهی، پژوهشگران و اساتید قرار خواهد گرفت. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]