کد خبر : 57324 شنبه 09 اردیبهشت 1396 - 17:59:08
سومین-ایده‌بازار-تخصصی-مهندسی-پزشکی

در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود

سومین ایده‌بازار تخصصی مهندسی پزشکی

سیناپرس: سومین ایده‌بازار تخصصی مهندسی پزشکی با ارائه 9 ایده، روز یکشنبه، 10 اردیبهشت ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

سومین ایده‌بازار تخصصی مهندسی پزشکی با ارائه 9 ایده از جمله بریس بی‌حرکت‌کننده سبک برای محافظت و یا اصلاح ناهنجاری‌های اندام‌های فوقانی و تحتانی، پنی‌سیلین آماده، طراحی و ساخت هولتر فشارخون مبتنی بر تلفن همراه با به کارگیری سیگنال‌های الکتروکاردیوگرام و فوتوپلتیسموگرافی و سیستم تسریع‌کننده درمان شکستگی و فیزیوتراپی بلادرنگ برگزار می‌شود.

از دیگر ایده‌های این بازار تخصصی می‌توان به استفاده از تصویر سه‌بعدی ستون فقرات در تشخیص بیماری اسکولیز و ساخت دقیق‌تر بریس‌های درمانی، طراحی و ساخت دستگاه خودکار رنگ‌آمیزی ذیل نلسون ویژه تشخیص بیماری سل ریوی در مناطق اندمیک، ماساژور درمان کننده خونریزی‌ها و تورم‌های درون مفصلی مخصوص بیماران هموفیلی با استفاده از اثر پلتیر دستگاه ثبت سیگنال نبض و دستگاه سنجش عملکرد کابل الکتروکاردیوگرام اشاره کرد.

ایده‌بازار تخصصی مهندسی پزشکی در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر فردا یکشنبه ساعت 16 برگزار می‌شود.

همچنین به مناسبت بزرگداشت هفته سلامت، نمایشگاه سلامت از 10 تا 12 اردیبهشت ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود.

این نمایشگاه بر پایه شعار سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحت عنوان "زندگی سالم با نشاط و امید" برنامه‌ریزی شده و با حضور جمعی از فعالان حوزه سلامت در  سه بخش تجهیزات پزشکی، دارویی و غذایی برگزار خواهد شد.

از جمله فعالیت‌های این نمایشگاه می‌توان به عرضه محصولات صنایع دستی معلول کارآفرین، حضور ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه 6 تهران و اجرای مانورهای عملیاتی و آموزشی، عرضه دستگاه‌های تست قند خون به همراه مشاوره دیابت، حضور مرکز تحقیقات حفاظت کار، حضور اداره سلامت شهرداری تهران و ارائه بسته های آموزشی و مشاوره تغذیه، برگزاری مسابقات مشاوره تغذیه، انجام تست‌های روان‌سنجی و برگزاری کارگاه آموزشی طب سنتی اشاره کرد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط