استاندار فارس مطرح کرد؛
محله سعدیه در زمینه بازآفرینی شهری مورد توجه جدی قرار گیرد

استاندار فارس با تاکید بر اینکه محله سعدیه یکی از محلات اصیل و قدیمی با مردمانی شجاع، صبور، ولایتمدار است، گفت: اما آن طور که شایسته است به آن توجه نشده و باید با سرعت بیشتری برای رفع مشکلات آن بویژه مسائل فرهنگی، امنیتی و اجتماعی و معیشتی اقدام کرد.

محمدهادی ایمانیه امروز، ۲۰ تیرماه به همراه فرماندار شهرستان شیراز، معاون دادستان مرکز استان، قائم مقام شهردار شیراز، نماینده راه و شهرسازی، شهردار منطقه، نماینده شورای اسلامی شهر و تعدادی از فعالان گروه های جهادی از محله تاریخی سعدیه بازدید کرد.

وی در این بازدید چندساعته، با تاکید بر اینکه محله سعدیه یکی از محلات اصیل و قدیمی است که دارای مردمانی شجاع، صبور، ولایتمدار نیز است اما آن طور که شایسته است به آن توجه نشده و باید با سرعت بیشتری برای رفع مشکلات آن بویژه مسائل فرهنگی، امنیتی و اجتماعی و معیشتی اقدام کرد.

وی ضمن اینکه در گلزار شهدای این شهرک حاضر شد و به مقام شامخ شهیدان این محله ادای احترام کرد، شهدای این منطقه را یکی از بالاترین شهدای مناطق شیراز دانست و افزود: تقدیم این تعداد شهید والامقام در یک محله، حکایت از ولایتمداری، توجه به نظام و انقلاب و علاقه‌ی مردمان این منطقه به کشور دارد.

ایمانیه در ادامه با اشاره به بازدید میدانی خود از برخی کوچه های این شهرک از وجود مشکلات متعدد در معابر، آب، برق، فاضلاب، امنیت و مسائل مرتبط با اتباع بیگانه سخن گفت و خاطر نشان کرد: مقرر کردیم هفته آینده جلسه ای با حضور مسئولین و متولیان مرتبط داشته باشیم تا مشکلات این محله تا حدود بسیار زیادی کاهش یابد.

نماینده عالی دولت در فارس در بخش دیگر سخنان خود با اشاره بر اینکه ساکنین این منطقه در موضوع سکونت در وضعیت نابسامانی قرار دارند، بر استفاده از طرح بازآفرینی بعنوان یک مسیر قانونی برای حل این مشکل تاکید کرد و افزود: امیدواریم این محله جز مناطقی باشد که به شکل جدی در زمینه بازآفرینی شهری مورد توجه قرار گیرد؛ با کمک شهرداری شیراز، شورای اسلامی شهر، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و گروه های جهادی متعدد و خوب این منطقه، امید می رود این موضوع ساماندهی شود.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، وی همچنین از برنامه ریزی های مورد نیاز و اتخاذ تدابیر لازم برای ایجاد شهرک مسکونی جدید برای اهالی این منطقه هم سخن گفت و تصریح کرد: در صورت لزوم می توان شهرکی را در نزدیکی همین محله تاسیس کرد تا همزمان با تملک های صورت گرفته برای موضوع بازآفرینی، مشکل مسکن ساکنین نیز مرتفع شود.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا