از سوی رئیس سازمان امور دانشجویان؛
آیین نامه جامع اعطای بورس تحصیلی تشریح شد

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: بورس هیئت علمی و بورس دانشجویان سال آخر از امسال شروع شده. بورس هیئت علمی فقط برای رشته‌های نوظهور مانند رشته‌های علوم دریایی، هنر و رشته‌های بین رشته‌ای است.

به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، هاشم داداش پور با اشاره به تصویب و ابلاغ آئین نامه جامع اعطای بورس به دانشجویان ایرانی توسط معاون اول رئیس جمهور گفت: با ابلاغ این آئین نامه مقرر شده است که در حوزه‌های مختلف بورس را ایجاد کنیم از بورس دانش گرفته تا بورس صنعت.

رئیس سازمان امور دانشجویان در گفت و گو با خبرگزاری مهر ادامه داد: از سال گذشته بورس صنعت و بورس دانش شروع شده است همچنین بورس هیئت علمی و دانشجویان سال آخر نیز از امسال شروع شده است.

وی افزود: استقبال دانشجویان خوب بوده است، در همه رشته‌ها سعی کرده ایم زمینه جذب را فراهم کنیم.

داداش پور گفت: بورس هیئت علمی فقط برای رشته‌های نوظهور مانند رشته‌های علوم دریایی، هنر و رشته‌های بین رشته‌ای که دانشگاه‌های کشور ما به آن نیاز دارند صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: اما در رشته‌هایی که مربوط به بورس دانشجویان سال آخر است دانشگاه‌ها همه نیازهایی که دارند را به ما اعلام می‌کنند و ما از طریق دانشجویان سال آخر می‌توانیم آنها را تأمین کنیم.

آئین‌نامه جامع اعطای راتبه تحصیلی (بورس) به دانشجویان ایرانی اخیراً توسط سرپرست ریاست جمهوری ابلاغ شد. در بخش‌هایی از این آئین نامه آمده است: وزارت علوم موظف است با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مربوطه، به منظور دستیابی به اهداف بسط عدالت آموزشی، هدفمندسازی آموزش و پژوهش‌های دانشگاهی و هدایت آنها به سمت رفع نیازهای کشور، تأمین بخشی از هیئت علمی مورد نیاز، تضمین آینده شغلی و ایجاد انگیزه، امید و نشاط در میان دانشجویان نسبت به تدوین و ابلاغ انواع مختلف راتبه تحصیلی (بورس) اقدام کند.

همچنین دراین آئین نامه آمده است: با هدف تأمین اعضای هیئت علمی مورد نیاز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، وزارت علوم موظف است با همکاری وزارت امور خارجه سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعد را برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد دکتری و پسادکتری در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی معتبر داخل و خارج از کشور بورس کند؛ به طوری که حداقل (۲۰) درصد از اعضای هیئت علمی به کار گرفته شده در هر فراخوان جذب از میان مشمولین این راتبه تحصیلی (بورس) باشد.

 لینک دانلود فایل 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا