رتبه برتر نمایندگی بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی آذربایجان‌ غربی

مسئول نمایندگی‌های شرکت بن‌ یاخته‌های رویان جهاددانشگاهی از کسب رتبه برتر بانک خون بند ناف آذربایجان‌ غربی در کشور خبر داد.

به گزارش سینا از عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، هادی جوشقانی در حاشیه بازدید از مرکز بانک خون بند ناف آذربایجان غربی با بیان این که بانک خون در آذربایجان‌ غربی در سال ۱۳۹۳ کار خود را شروع کرده است، اظهار کرد: این استان رتبه دوم گروه خود را کسب کرده  و این در حالی است که کیفیت خون دریافت شده با توجه به اهمیت کار در بالاترین سطح بوده و امیدواریم این روند در سال‌جاری نیز ادامه داشته باشد.

وی با بیان این که شرایط برای دریافت خون بند ناف نوزادان در ارومیه فراهم شده است و خانواده‌ها می‌توانند برای سلامتی خود و فرزندانشان در این بخش سرمایه‌گذاری کنند، ادامه داد: در این واحد طی سال گذشته  ۹۰۰ عقد قرارداد انجام شده بود که نسبت به سال ۱۴۰۱، رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

جوشقانی با بیان این که بانک خون بند ناف رویان در سال ۱۳۸۴ به همت زنده یاد دکتر کاظمی‌ آشتیانی با هدف جمع‌آوری سلول‌های بنیادی خون بند ناف تاسیس شد، گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نمونه خون بند ناف از کل کشور در بانک عمومی این مجموعه فریز شده که ۷ هزار نمونه آن مربوط به آذربایجان غربی است و در صورت نیاز در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرد.

وی، مبلغ پرداختی مشتریان بانک خون را ۱۱ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: مشتریان علاوه بر مبلغ فوق، سالانه ۵۶۰ هزار تومان به عنوان شارژ نیز باید پرداخت کنند.همچنین متقاضیانی که شرایط پرداخت هزینه را ندارند می‌توانند از تسهیلات برخی از بانکها استفاده و به صورت تسهیلات ۱۰ ماهه، کارمزد ۴ درصد بازپرداخت کنند.

مسئول نمایندگی‌های شرکت بن‌یاخته‌های رویان اظهار کرد: برخی از بیمه های تکمیلی نیز در پرداخت هزینه‌های بانک خون همکاری دارند و طی رایزنی که انجام شده در تلاش هستیم تا همه هزینه‌ها تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرد.

جوشقانی با بیان این که سرمایه‌گذاری سلامت فرزندان با ذخیره خون بندناف امکان‌پذیر است، ادامه داد: بزرگ‌ترین بانک خون بند ناف نوزادان در خاورمیانه متعلق به ایران است و ما در حوزه ذخیره سلول‌های بنیادی فعالیت داریم این سلول‌ها به صورت نامحدود و مادام‌العمر در شرایط فریز می‌توانند در بانک‌های خون ذخیره شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا