قائم مقام بنیاد ملی نخبگان
صدای نخبگان شنیده می‎‌شود

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، دیدار رو در رو با نخبگان را منشأ اثرات خیر برای کشور دانست و گفت: بدون شک صدای نخبگان از سوی مسؤولان شنیده می‌شود و حاکمیت به اثربخشی و اثرگذاری ایشان توجه ویژه‌ای دارد.

به گزارش سینا، سید سلمان سید افقهی درباره برگزاری سلسله برنامه‌های دیدار مسؤولان بنیاد ملی نخبگان با نخبگان در راستای طرح مسائل و مشکلات ایشان گفت: بدون شک نفس برگزاری جلسه با نخبگان و استعدادهای برتر نعمت بزرگی است، چراکه این امر نقش بسزایی در هم‌افزایی و تعامل با آنها دارد.

سید افقهی افزود: برگزاری چنین برنامه‌هایی سبب می‌شود مسؤولان از زاویه تخصصی‌تری به مسائل نگریسته، از نزدیک در جریان مسائل نخبگان کشورمان قرار گیرند و برای ایجاد شرایط مناسب در جهت رفع مشکلات مطرح شده چاره‌اندیشی کنند.

وی گفت: بیان ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بومی و ملی و به‌ویژه ظرفیت‌های مغفول مانده در کشور و زمینه‌سازی برای خلق ایده‌ و ایجاد بسترهای جدید برای استفاده بهینه از ظرفیت‌ها از دیگر ثمرات برگزاری این برنامه‌هاست.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، همچنین با تاکید بر اهمیت رفع مشکلات نخبگان در مسیر نخبگی بر لزوم کارآمدی سیستم در حل مسائل و مطالبات به حق نخبگانی تاکید کرد و گفت: به شخصه معتقدم، سیستم‌های نخبگانی به‌ویژه بنیاد ملی نخبگان در مسیر ماموریت‌های تعریف شده و قانونی خود در راستای رفع مشکلات و مطالبات به حق نخبگان و استعدادهای برتر باید به قدری کارآمد باشند که برنامه «گفتگوی مستقیم با نخبگان» صرفاً محلی برای افزایش تعامل جامعه نخبگانی با مسؤولان و با هدف افزایش اثرگذاری و اثربخشی ایشان باشد.

سید افقهی در پایان با اشاره به اینکه بی تردید ایجاد بستر گفت‌وگو با مسؤولان بنیاد در سامانه «ارتباط مستقیم با قائم مقام» اقدامی در راستای بهتر شنیده شدن مسائل و مشکلات نخبگان و به‌ویژه ایده‌های ایشان است، اظهار کرد: امیدواریم این سامانه با ساز و کار درست، منشأ اثرات خیر برای جامعه نخبگانی و ایجاد امید و انگیزه باشد؛ اینکه نخبگان بدانند صدای آنها از سوی مسؤولان شنیده می‌شود و حاکمیت به اثربخشی و اثرگذاری ایشان توجه ویژه‌ای دارد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، سید سلمان سید افقهی، قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان طی دیدارهای جداگانه با جمعی از نخبگان به گفت‌وگو نشست. در این دیدارها، مشکلات، چالش‌ها، ایده‌ها و ظرفیت‌های نخبگان مورد بررسی قرار گرفت و ضمن ارجاع به واحدهای مربوطه، دستور پیگیری موارد مطرح شده صادر شد.

نخبگان و استعدادهای برتر می‌توانند جهت ملاقات حضوری با قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با مراجعه به سامانه ارتباط مستقیم با قائم‌مقام در صفحه اصلی سایت بنیاد ملی نخبگان درخواست خود را ثبت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا