تایم سروری که زمان را با دقت بالا و بدون هرگونه اختلاف همگام‌سازی می‌کند

یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید و طراحی تایم سروری با مزیت‌های مختلف نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی شد

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، شرکت دانش بنیان هیرو نگار با هدف ارائه راهکارهای حوز‌ه‌ تعیین موقعیت ماهواره‌ای، شروع به فعالیت کرده و زمینه اصلی فعالیت این شرکت، طراحی و تولید انواع گیرنده‌های نقشه‌برداری، گیرنده مرجع، ردیاب‌ خودرویی، سنسورهای تراز و … است.

شرکت هیرونگار با اتکا به تیم فنی، تولید و پشتیبانی متخصص در طی این سال‌ها محصولات و خدمات نوین و گسترده‌ای را مطابق با جدیدترین فناوری‌ها به کاربران ارائه داده است.

 این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است و تایم سرور(Time Server) محصولی است که از سوی این شرکت در نمایشگاه الکامپ معرفی شده‌است.

رویا گازری، کارشناس بازاریابی و فروش شرکت دانش بنیان هیرونگار، در خصوص نحوه عملکرد تایم سرورها گفت: تایم سرور یک سرور محلی است که اطلاعات زمان را از یک منبع زمانی معتبر مانند ساعت GPS دریافت کرده و این اطلاعات را با دقت بالا و به‌روزرسانی مداوم با استفاده از شبکه محلی یا سیگنال خروجی به دستگاه‌های متصل توزیع می‌کند.

وی ادامه داد: تایم سرور با استفاده از پروتکل‌هایی نظیر NTP (Network Time Protocol) و PTP (Precision Time Protocol) عمل می‌کند تا زمان را با دقت بسیار بالا و بدون هرگونه اختلاف قابل توجهی همگام‌سازی کند.

گازری همچنین بر مزیت های استفاده از این تایم سرور متمرکز شد و گفت: «دقت زمانی» به معنای اطمینان از اینکه تمامی دستگاه‌ها و سیستم‌های متصل به یک منبع زمانی واحد و دقیق هماهنگ هستند.

«پایداری زمانی» یعنی جلوگیری از اختلالات زمانی که می‌تواند به دلیل ناهماهنگی در زمان دستگاه‌ها و شبکه‌ها به وجود آید و نهایتا «امنیت زمانی» به معنای محافظت از سیستم‌های حساس به زمان در برابر حملات سایبری و تقلب‌های زمانی از جمله این مزیت ها است.

وی در خصوص ویژگی‌های تایم سرور و امکاناتی که ارائه می دهد، افزود: پشتیبانی از منظومه‌های GPS، GLONASS، GALILEO و Beidou، صفحه ‌نمایش رنگی 4.7 اینچی، زمان UTC با دقت 20 نانوثانیه، پروتکل PTP با دقت همگام‌سازی کمتر از 100 نانوثانیه و پروتکل NTP با دقت همگام‌سازی 1 تا 10 میکروثانیه، پشتیبانی از اتصال کوتاه آنتن، مدار باز، تداخل سیگنال، تشخیص سیگنال‌های جعلی و سرویس‌گیرنده زمان ضد PING و پشتیبانی از امکان ارتقای firmware از راه دور از دیگر ویژگی ها و امکاناتی است که این محصول ارائه می‌کند.

کارشناس بازاریابی و فروش شرکت دانش بنیان هیرونگار با بیان اینکه تایم سرور در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: این محصول  در صنعت مخابرات برای هماهنگ‌سازی دقیق زمان در شبکه‌های مخابراتی و جلوگیری از اختلالات زمانی، در حوزه های مالی و بانکی برای ثبت دقیق تراکنش‌ها و اطمینان از صحت زمان تراکنش‌ها در بخش های نظامی برای هماهنگ‌سازی زمانی دقیق در عملیات‌های نظامی و سیستم‌های دفاعی در حمل و نقل برای هماهنگ‌سازی زمان در سیستم‌های حمل و نقل هوایی، ریلی و دریایی و نهایتا در حوزه انرژی و برق برای هماهنگ‌سازی زمان در شبکه‌های توزیع برق و سیستم‌های تولید انرژی کاربرد دارد.

وی در خصوص مزیت این تایم سرورها نسبت به محصولات خارجی، خاطرنشان کرد: پشتیبانی محلی و خدمات پس از فروش قوی، امکان دسترسی به خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی محلی که می‌تواند مشکلات را سریع‌تر و با هزینه کمتر حل کند. همچنین، امنیت پیشرفته به معنای امکانات امنیتی متعدد برای حفاظت از سیستم‌ها در برابر تقلب‌های زمانی و حملات سایبری، قابلیت اطمینان بالا  با بهره‌گیری از ویژگی‌های پشتیبانی چند ماشینی و انتخاب خودکار NTP برتر، تایم سرور ایرانی را از نمونه های مشابه خارجی متمایز کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا