حمایت و اجرای 50 پروژه تحقیقاتی و فناورانه شناختی

با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، بیش از ۵۰ مقاله و طرح تحقیقاتی در مسیر تحقق قرار گرفته و زمینه تجاری‌سازی آن‌ها فراهم شده است.

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاعات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با هدف تربیت نیروی انسانی و تشویق علاقه مندان به فعالیت درحوزه های علوم شناختی و درچهارچوب سیاست های خود در بهار امسال از بیش از ۵۰ پژوهش حمایت کرده است.

این مقالات علمی در زمینه های علوم اعصاب، روانشناسی، آموزش و پرورش شناختی، فلسفه ذهن و فناوری های شناختی، مدلسازی، هوش مصنوعی، زبان شناسی، مهندسی پزشکی و سایر زمینه های شناختی به رشته تحریر در آمده است.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در راستای اهداف خود برای پیشبرد این دانش در سطح کشور درسال گذشته از بیش از ۲۲۰ مقاله علمی – پژوهشی و ISI  حمایت کرده است.

رشد فزاینده دانش و تحقیقات علمی در کشور درسال های اخیر بواسطه سیاست های حمایتی و سرمایه گذاری سبب علاقه مندی دانشجویان، متخصصان و محققان برای گسترش و تقویت همکاری های متقابل شده و این دو فاکتور مهم زمینه ساز پیشبرد امر ترویج، ارتقا و توسعه دانش علوم شناختی در مراکز علمی و تحقیقاتی محسوب می شود.

امروزه یکی از نشانه های رشد در حوزه های مختلف دانش، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی بین المللی با ضریب تاثیر بالا است و یکی از شاخص های سنجش وضعیت علمی ایران در مقایسه با جهان، بررسی تعداد مقالات منتشر شده در این مجلات است که می تواند راهنمای سیاستگذاران علوم و فناوری برای پایش و ارزیابی پیشرفت علمی کشور در قیاس بین المللی باشد.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ضمن حمایت از نسل‌های جوان، نخبگان، محققان و دانش پژوهان زمینه‌ای برای آنان فراهم می‌کند تا با طراحی و تولید محصولات خلاق و فناورانه در حوزه های علوم شناختی و علوم اعصاب، راهکارهای مناسب و موثر برای اجرای پروژه های تحقیقاتی، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها را ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا