آغاز خرید تضمینی جو و گندم در همدان

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از آغاز خرید تضمینی غلات (جو و گندم) در استان همدان خبر داد.

امیر لاهوتیان با اشاره به آغاز خرید تضمینی محصولات غلات آبی و دیم در استان ، اظهار کرد: سطح زیر کشت جو دیم در استان ۹۰ هزار هکتار و جو آبی ۵۰ هزار هکتار است.

وی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی می‌شود از این میزان سطح زیر کشت ۳۵۰ هزار تن محصول جو برداشت شود افزود: سطح زیر کشت گندم دیم ۳۵۰ هزار هکتار و گندم آبی ۸۰ هزار هکتار در استان است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: از این میزان سطح زیر کشت، تولید بیش از ۷۰۰ تن گندم و خرید ۵۰۰ هزار تن در استان پیش‌بینی می‌شود.

وی یادآور شد: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط استان‌های سردسیری، همت ویژه رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان و ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی؛ سازمان تعاون روستایی به عنوان متولی خرید جو مازاد بر نیاز کشاورزان تعیین شده است.

لاهوتیان در ادامه با اشاره به فعال سازی مراکز خرید در هر ۱۰ شهرستان استان و سیلوی ۵۵ هزار تنی فلزی کوریجان همدان گفت: محصول جو با افت غیرمفید سه درصد و افت مفید ۲ درصد با قیمت تضمینی ۱۰ هزار تومان خریداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با فعال سازی بیش از ۵۰ مرکز خرید گندم در شهرستان‌های استان و مرکزیت همدان توسط اداره غله و خدمات بازرگانی و تعاون روستایی خاطرنشان کرد: عملیات خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از هفتم تیر ماه در شهرستان‌های اسدآباد، بهار، همدان، فامنین و نهاوند آغاز شده است.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان افزود: در حال حاضر مراکز خرید آمادگی تحویل محموله‌های زیر ۱۰ تن در مراکز کوچک و بالای ۱۰ تن در مراکز بزرگ همچون کارخانجات آرد و سیلوی بتنی کوریجان را دارند.

وی با تاکید بر اینکه کارشناسان ستاد سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت شهرستان‌ها در امر خرید گندم نظارت دارند تصریح کرد: این مهم در راستای حفظ و جلوگیری از تضییع حقوق کشاورزان این قشر زحمتکش با جدیت انجام می‌شود.

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا