۲۲۰ مقاله علمی حوزه علوم شناختی مشمول حمایت معاونت علمی ریاست‌جمهوری شدند

به گزارش سینا، این ستاد با هدف تربیت نیروی انسانی و تشویق علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه‌های علوم شناختی و در چارچوب سیاست‌های خود در بهار امسال از بیش از ۵۰ مقاله علمی-پژوهشی و ISI  در حوزه‌های علوم شناختی حمایت کرده است.

این مقالات علمی در زمینه‌های علوم اعصاب، روانشناسی، آموزش و پرورش شناختی، فلسفه ذهن و فناوری‌های شناختی، مدل‌سازی، هوش مصنوعی، زبان شناسی، مهندسی پزشکی و سایر زمینه‌های شناختی به رشته تحریر در آمده است.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در راستای اهداف خود برای پیشبرد این دانش در سال گذشته از بیش از ۲۲۰ مقاله علمی – پژوهشی و ISI  حمایت کرده است.

رشد فزاینده دانش و تحقیقات علمی در کشور در سال‌های اخیر به واسطه سیاست‌های حمایتی و سرمایه‌گذاری سبب علاقه‌مندی دانشجویان، متخصصان و محققان برای گسترش و تقویت همکاری‌های متقابل شده و این دو فاکتور مهم زمینه‌ساز پیشبرد امر ترویج، ارتقاء و توسعه دانش علوم شناختی در مراکز علمی و تحقیقاتی محسوب می‌شود.

به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، امروزه یکی از نشانه‌های رشد در حوزه‌های مختلف دانش، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی بین‌المللی با ضریب تاثیر بالا است و یکی از شاخص‌های سنجش وضعیت علمی ایران در مقایسه با جهان، بررسی تعداد مقالات منتشر شده در این مجلات است که می‌تواند راهنمای سیاست‌گذاران علوم و فناوری برای پایش و ارزیابی پیشرفت علمی کشور در قیاس بین‌المللی باشد.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی تلاش می‌کند در چارچوب سیاست‌هایش، نسل‌های جوان، نخبگان، محققان و دانش‌پژوهان قادر باشند با برخورداری از حمایت‌های این ستاد با طراحی و تولید محصولات خلاق و فناورانه در حوزه‌های علوم شناختی و علوم اعصاب، راهکارهای مناسب و مؤثر برای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها را ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا