مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس خبر داد:
اجرای طرح “تابستان خواندنی” با 17 هزار برنامه فرهنگی در فارس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از برگزاری طرح «تابستان خواندنی» خبر داد و گفت: برگزاری ۱۷۵۰۰ برنامه فرهنگی، هدیه کتابخانه های عمومی فارس به دوستداران کتاب در تابستان ۱۴۰۳ خواهد بود.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان فارس، محمدحسین فیروزی، برنامه‌های این مجموعه در فصل تابستان را تشریح کرد و گفت: کتابخانه‌های عمومی استان فارس در تابستان امسال، میزبان برنامه های متنوع فرهنگی و ترویجی با محوریت غنی شدن اوقات فراغت کاربران خواهند بود.

وی عنوان کرد: اجرای ۱۷۵۰۰ برنامه فرهنگی و ترویجی با عنوان «تابستان خواندنی» در کتابخانه های عمومی استان فارس برنامه ریزی شده است. این برنامه ها در تمامی کتابخانه های عمومی فارس از ۱ تیرماه تا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۳ و با هدف غنی شدن اوقات فراغت اعضای کتابخانه ها و علاقه مندان به کتاب اجرا می شود.

فیروزی اضافه کرد: این برنامه ها در چهار محور «کارگاه های آموزشی، رویدادهای کتابخوانی، ویژه برنامه های کودک و نوجوان و جشنواره و مسابقات» خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: اجرای برنامه هایی در راستای برگزاری پرشورتر جشنواره کتابخوانی رضوی از جمله مهم ترین اقدامات فرهنگی کتابخانه های عمومی خواهد بود. افزون بر این، نشست‌های قصه گویی و برنامه های مرتبط با آموزش کودکان، ویژه جلسات رونمایی، نشست های مطالعاتی و نقد و جمع خوانی کتاب؛ نشست های کتابخوانی و نمایشنامه خوانی؛ نمایشگاه کتاب، مشاوره و نشست های مهارت های اجتماعی؛ دوره های آموزشی و مهارت افزایی؛ کارگاه های کسب و کارهای خانگی و مشاغل کوچک؛ محافل ادبی و قرآنی، نشست های مناسبتی و… از جمله برنامه هایی است که در کتابخانه های عمومی برگزار خواهد شد.

فیروزی با بیان اینکه ۲۶۸ کتابخانه عمومی استان فارس آماده ارائه خدمات متنوع فرهنگی در تابستان است، تصریح کرد: علاقه مندان می توانند برای اطلاع و شرکت در برنامه ها به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل سکونت خود مراجعه کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس ارائه خدمات متنوع را از اولویت های کتابخانه های عمومی فارس عنوان کرد و گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و رسالت کتابخانه های عمومی در غنی کردن اوقات فراغت و آموزش مادام العمر به عموم مردم، برنامه های ترویجی و فرهنگی گسترده در این بازه زمانی برنامه ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا