دبیر سی‌ویکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان منصوب شد

رییس شورای سیاست‌گذاری سی‌ و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران با صدور حکمی مینا صدری را به‌عنوان دبیر این رویداد هنری منصوب کرد.

به گزارش سینا، محمد خراسانی‌زاده ـ مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره سی و یکم ـ با صدور حکمی مینا صدری هنرمند عرصه نگارگری و مجسمه‌سازی را برای دومین سال متوالی به‌عنوان دبیر این رویداد هنری منصوب کرد.

بر اساس آنچه که سی‌ و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران اعلام کرده، در حکم خراسانی‌زاده خطاب به صدری آمده است:

«آینده درخشان ایران اسلامی، نیازمند نقش‌آفرینی هنرمندانی چیره‌دست، خلاق، پرانگیزه و آشنا به آداب و فنون است که با تولید هنرمندانه آثار هنری مبتنی بر حقیقت، پیشران حرکت عمومی مردم به سوی آرمان‌های والای انقلاب اسلامی باشند و نور ایمان و امید را برای مردمان سرزمین پرافتخارشان و برای تمام حقیقت‌جویان جهان، به ارمغان آورند.

از این منظر، جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، بستری بی‌بدیل در تعامل چهره به چهره و آموزش استاد-شاگردی به نسل آینده هنرمندان عرصه‌های تجسمی کشور است که با نگاه راهبردی درست، سیاستگذاری دقیق و جهت‌دهی مناسب، می‌تواند برای آینده جمهوری اسلامی ایران بسیار مؤثرتر از قبل باشد.

لذا بدین‌وسیله سرکار عالی به واسطه تخصص، دانش و دغدغه‌ای که در این زمینه دارید، به عنوان دبیر و عضو شورای سیاستگذاری سی و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران منصوب می‌شوید.

امیدوارم ذیل عنایات پروردگار متعال و توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، در تعیین چارچوب‌های محتوایی و سیاست‌های رویکردی و عملیاتی این رویداد مهم و آینده‌ساز، موفق و پیروز باشید.»

مینا صدری دارای مدرک دکتری پژوهش هنر از دانشگاه شاهد، درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشیار دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

او در سال ۱۴۰۱ به عنوان چهره‌ ماندگار هنر انقلاب اسلامی در رشته نگارگری معرفی شد.

این هنرمند پژوهش‌ها و تألیفاتی را هم در مجلات علمی پژوهشی و انتشارات به چاپ رسانده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به کتاب‌های «عجایب‌نگاری»، «خمسه‌نگاری»، «نگاره‌های پندآموز»، «شاهنامه‌نگاری»، «نگاره‌های عرفانی»، «آسیب‌شناسی آموزش هنرهای سنتی در دوران معاصر» و نیز ناظر کیفی کتاب «شناخت پوشاک ایرانی زنان» اشاره کرد.

همچنین از جمله مقالات او نیز می توان به «گونه‌شناسی موجودات عجیب در نسخه عجایب المخلوقات طوسی (قرن ۶ هـ . ق)»، «مقایسه نظام ترکیب‌بندی سه نگاره‌ رزم از سه مکتب در نسخه خمسه نظامی ۱۴۴۲ م./ ۸۴۶ ه.ق»، «مطالعه و بررسی اهریمن و دیو در شاهنامه فردوسی»، «محتوا و قالب در آثار منتخب بانوان نگارگر انقلاب اسلامی» و… اشاره کرد.

او دبیر سی‌امین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، عضو در شورای سیاست‌گذاری و دبیر بخش نگارگری چهاردهمین و پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز بوده است.

سی‌ و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران از سوی اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، ۱۹ تا ۲۳ شهریور ماه سال جاری در استان خراسان شمالی برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد هنری می‌توانند به نشانی yafestival.ir مراجعه کنند. آخرین مهلت ثبت‌نام در این جشنواره ۲۱ مرداد ۱۴۰۳ خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا