هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر برگزار می‌شود

هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر (مهما)، آبان ماه 1403 با حمایت ستاد اقتصاد دانش ­بنیان دیجیتال و بخش خصوصی برگزار می­‌شود.

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمیف فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ثبت نام مسابقات از اردیبهشت ماه 1403 آغاز شده و تیم ‌ها تا پایان تیر ماه 1403 فرصت ثبت نام اولیه در مسابقات و کسب حداقل امتیاز اولیه برای حضور در مسابقات را خواهند داشت. مراحل میانی مسابقات بسته به نوع مسابقه از خرداد تا مهر ماه برگزار شده و رویداد پایانی مسابقات نیمه اول آبان ماه 1403 در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تقدیر از برگزیدگان و برگزاری و سخنرانی­های علمی و کارگاه­های آموزشی در دو روز برگزار می‌گردد.

هشتمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر در چهار رشته چالش پیش‌بینی بازار سهام، چالش تصدیق هویت گوینده وابسته به متن، چالش تشخیص مقصود و پر کردن شکاف‌های آن در حوزه بانکی و چالش پیش‌بینی میزان وفاداری مشتریان برگزار خواهد شد.

از چهار مسابقه یاد شده، مسابقه بازشناسی گوینده در دو سطح ملی و بین المللی برگزار خواهد شد. شرکت کنندگان ایرانی امکان شرکت در هر دو مسابقه ملی و بین المللی در این حوزه را خواهند داشت. 

ثبت نام در تمام مسابقات رایگان است و تاکنون بیش از 300 تیم برای شرکت در مسابقات ثبت­ نام نموده­ اند.

برای هر یک از چالش های مطرح شده، جوایز نقدی ارزنده‌ای در نظر گرفته شده است که به تیم‌های برگزیده در هر رشته اهدا خواهد شد. علاوه بر جوایز نقدی، جوایز غیرنقدی نیز برای مسابقات در نظر گرفته شده است که بسته به نوع مسابقه شامل جوایز اعتباری، حمایت از طرح‌های برگزیده، انتشار نتایج تیم‌های برتر در کنفرانس‌ها علمی و … است.

گفتنی است مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر از سال 1391 در حال برگزاری است. در هفت دوره قبلی برگزاری این مسابقات بیش از چهل چالش مختلف از سوی صنایع و سازمان‌های مختلف در این مسابقات طرح شده که بیش از 800 تیم از دانشگاه‌های مختلف کشور در آنها به رقابت پرداخته‌اند. آموزش نیروهای کارآمد و ارتباط موثر دانشگاه و صنعت از جمله مهمترین دستاوردهای این مسابقات در یک دهه گذشته بوده است.

متقاضیان برای ثبت ­نام در مسابقات ملی و کسب اطلاعات بیشتر به https://aaic.aut.ac.ir  و برای ثبت­ نام در مسابقات بین­المللی و کسب اطلاعات بیشتر به https://tdsvc.github.io  مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا