دانشگاه علم و هنر نقشه راه توسعه زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان یزد را ارایه کرد

در نشست شورای برنامه‌ریزی یزد، از برنامه‌ توسعه زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان استان که توسط دانشگاه علم و هنر جهاددانشگاهی تدوین شده، ارایه شد.

به گزارش سینا از روابط عمومی دانشگاه علم و هنر یزد، در نشست شورای برنامه‌ریزی استان یزد که با حضور استاندار برگزار شد، نتایج برنامه تحولی “یزد نوآور” که توسط دانشگاه علم و هنر تدوین شده بود، ارایه شد.

در نشست شورای برنامه‌ریزی یزد، از برنامه‌ تحولی یزد؛ نوآوری برای توسعه زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان استان رونمایی شد. این برنامه که توسط دکتر حامد فلاح عضو هیات علمی دانشگاه علم و هنر تدوین شده، به دنبال شتاب‌بخشی به روند توسعه و رونق کسب و کارهای نوپا در استان است.

به گفته دکتر فلاح، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این برنامه، هدف راهبردی ایجاد جامعه دانش‌بنیان است که در آن، نگاهی همه‌جانبه به ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی توسعه استان لحاظ شده است.

دکتر مهران فاطمی استاندار یزد، پس از استماع نظرات حاضران در این نشست، ضمن تقدیر از تلاش‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دانشگاه علم و هنر در تدوین این برنامه، اظهار داشت: “امروز گفتمان دانش‌بنیان به گفتمان غالب پیشرفت و توسعه استان تبدیل شده است و این برنامه جامع و دقیق بوده و می‌تواند تحولات مثبتی در این حوزه ایجاد کند. یکی از محورهای اصلی این سند، توسعه زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان است.”

وی همچنین در خصوص “برنامه تفصیلی پنج ساله توسعه زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان استان یزد” گفت: “این برنامه در راستای سیاست‌های کلان نظام و با هدف ارتقای جایگاه استان در حوزه علم و فناوری و نوآوری تدوین شده است و امیدواریم با اجرای آن شاهد جهش چشمگیری در این حوزه باشیم.”

وی همچنین بر لزوم همدلی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی برای اجرای این برنامه تأکید کرد.

“یزد نوآور”، برنامه تفصیلی پنج ساله توسعه زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان استان یزد شامل اقداماتی در زمینه‌های مختلفی از جمله آموزش، پژوهش، فناوری، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری است. این برنامه با هدف ایجاد بستری مناسب برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلق ثروت از طریق علم و فناوری تدوین شده است.

انتظار می‌رود با اجرای این برنامه، شاهد تحولات مثبتی در زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان استان یزد و رونق کسب و کارهای نوپا در این استان باشیم.

برخی از مهم‌ترین محورهای این برنامه عبارتند از:

  • توسعه زیرساخت‌های علم و فناوری
  • حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان
  • ایجاد فضای مناسب برای کارآفرینی
  • توسعه فرهنگ نوآوری در بین مردم
  • جذب سرمایه‌گذاری در حوزه علم و فناوری

دانشگاه علم و هنر به عنوان یکی از قطب‌های علمی و آموزشی استان یزد، نقش مهمی در تدوین برنامه تفصیلی پنج ساله توسعه زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان استان یزد داشته است و با استفاده از توان علمی و پژوهشی خود، به جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های لازم در این زمینه پرداخته و در تدوین راهکارهای عملیاتی برای توسعه این زیست‌بوم مشارکت کرده است.

تلاش‌ها و همکاری‌های دانشگاه علم و هنر در تدوین این برنامه، نشان‌دهنده تعهد این دانشگاه به توسعه علم و فناوری در استان یزد و کمک به تحقق اهداف سند یزد نوین است.

انتظار می‌رود با اجرای این برنامه، شاهد تحولات مثبتی در زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان استان یزد و رونق کسب و کارهای نوپا در این استان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا