دانشگاه‌ها از نظر جذب هیئت علمی رتبه‌بندی می‌شوند

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم از دستور وزیر علوم برای طراحی شاخصی برای جذب اعضای هیئت علمی خبر داد و گفت: به این منظور دانشگاه‌ها در میزان و نحوه جذب رتبه‌بندی می‌شوند.

به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم، محمدخلج امیر‌حسینی درباره رتبه‌بندی دانشگاه‌ها براساس جذب اعضای هیئت علمی گفت: دانشگاه‌ها هر ساله بر اساس عملکرد کلی آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و … رتبه‌بندی می‌شوند برهمین اساس وزیر علوم تحقیقات و فناوری به مرکز جذب این وزارتخانه دستور داده است تا در جذب اعضای هیئت علمی ملاکی را طراحی کند و یک رتبه‌بندی در جذب برای دانشگاه‌ها وجود داشته باشد که طرح خیلی خوبی است و کمک می‌کند بهترین‌ها و ضعیف‌ترین‌ها در جذب اعضای هیئت علمی مشخص شوند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره اینکه آیا نتایج این رتبه‌بندی می‌تواند در سهمیه‌های جذب دانشگاه‌ها هم تاثیرگذار باشد گفت: قاعدتا وقتی یک رتبه‌بندی صورت گیرد در بخش‌های دیگر هم می‌تواند موثر باشد.

تعیین تکلیف دو فراخوان سال گذشته در سال جاری

امیر‌حسینی با اشاره به اعلام نتایج فراخوان‌های جذب اعضای هیئت علمی در بهمن و شهریور سال ۱۴۰۲ گفت: تعدادی از پرونده‌های شهریور ۱۴۰۲ تعیین تکلیف شده و برنامه ما این است که اگر خدا بخواهد و دانشگاه‌ها نیز همکاری کنند، دو فراخوان سال گذشته امسال تعیین تکلیف شود.

بر اساس این گزارش، وزیر علوم در نشست سراسری دبیران جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور خطاب به رئیس مرکز جذب وزارت علوم پیشنهاد داد دانشگاه‌ها بر اساس سرعت و دقت جذب اعضای هیئت علمی رتبه‌بندی شوند و گزارشی بر این اساس تنظیم شود تا بتوان براساس این گزارش از حق و حقوق افراد دفاع کرد و هر کجا هم در راستای حق و حقوق مردم، نیاز به تشویق و بازنگری وجود داشته باشد، این کار انجام گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا