غربالگری و آموزش آشنایی با سرطان‌های بانوان

پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی در راستای فعالیت‌های ترویجی و غربالگری پژوهشکده به منظور ارتقاء آگاهی و سلامت بانوان نسبت به انجام غربالگری و برگزاری دوره آموزش پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان‌های شایع بانوان ویژه بانوان شاغل در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام کرد.

به گزارش سینا از روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، این برنامه با هدف تشخیص زودهنگام سرطان‌های شایع بانوان و همچنین ارتقای آگاهی عمومی شرکت کنندگان در خصوص این بیماری‌ها طی دو روز توسط تیم تخصصی پژوهشکده اجرا شد.

دکتر رامین صرامی فروشانی، رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: تیم پزشکی پژوهشکده سرطان معتمد شامل فوق تخصص آنکولوژی، فوق تخصص جراح پستان، رادیولوژیست، متخصص زنان و کارشناسان مامایی علاوه بر معاینه بیماران و انجام سونوگرافی و ماموگرافی پستان، اطلاعات لازم در خصوص انواع سرطان‌های شایع بانوان، نحوه خودمراقبتی و خودآزمایی، اصول زندگی سالم و ضرورت مراجعات به موقع جهت معاینه و غربالگری و همچنین، تشخیص صحیح و درمان موفق سرطان پستان و سرطان رحم و تخمدان به بانوان شاغل در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی آموزش داده شد.

وی با اشاره به شیوع بالای سرطان پستان به عنوان شایع‌ترین سرطان در کشور، تاکید کرد: مبتلایان به سرطان‌های بانوان خصوصاً سرطان پستان در صورت تشخیص و درمان به موقع کاملاً درمان می‌شوند، اما در صورت تعلل در تشخیص و درمان بیماری، فرد و خانواده او با مشکلات جدی مواجه می‌شوند. همین مسئله است که اهمیت آگاهی و حضور مستمر تمام بانوان در برنامه‌های غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان را دوچندان می‌کند.

رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی با تقدیر و تشکر از توجه و حساسیت ویژه حجت الاسلام و المسلمین دکتر خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به سلامت مادران و دختران جامعه که در بازدید چند ماه پیش از پژوهشکده با دلسوزی و توجه ویژه بر توسعه آموزش، فرهنگسازی و گسترش برنامه های غربالگری در کشور تاکید کردند ابراز امیدواری کرد که با توجه به جایگاه حساس و نقش مهم شورای عالی انقلاب فرهنگی در جهتدهی به فرهنگ عمومی، ارتقای آگاهی بانوان شاغل در دبیرخانه شورا به ترویج  و گسترش الگوهای فرهنگی مناسب در آحاد جامعه کمک کند.

دکتر صرامی فروشانی در پایان تاکید کرد، پژوهشکده آمادگی دارد در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود به عنوان قطب درمان سرطان پستان در کشور و با هدف ارتقاء آگاهی و دانش همه بانوان در نقش کلیدی مادر، همسر و دختران آینده ساز مملکت با شعار «بانوی سالم، جامعه سالم» برنامه‌های غربالگری و آموزش‌های عمومی و اختصاصی را در سایر سازمان‌ها، مراکز و ارگان‌ها نیز برگزار نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا