آغاز عملیات سمپاشی درختان سطح شهر همدان

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان گفت: عملیات سمپاشی درختان شهر همدان با هدف حفاظت از درختان ، دفع آفات نباتی و مبارزه با بیماری‌های گیاهی در معابر و بوستانهای سطح شهر آغاز می شود.

حسین خانجانی با بیان اینکه به منظور کنترل آفات، مبارزه با بیماریهای گیاهی و حفظ و سلامت درختان هر ساله طرح سمپاشی درختان شهر همدان انجام می شود، افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته به منظور حفاظت از درختان و مبارزه با آفات نباتی با بهره‌گیری از تجارب کارشناسان عملیات سمپاشی درختان شهر از 22 خرداد ماه آغاز می شود.

وی همچنین عنوان کرد: این سازمان با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته سمپاشی توربولاینر و استفاده از نوارهای زرد رنگ در دور تنه درختان جهت کنترل و ردیابی آفات در این راستا عملیات مدیریت آفات را انجام خواهد داد.

خانجانی با اعلام اینکه سموم مورد استفاده مورد تأیید سازمان حفظ نباتات کشور بوده و حداقل آلودگی زیست‌ محیطی با بیشترین تأثیر و پایداری را دارد، ادامه داد: عملیات سمپاشی در یک نوبت و از ساعت 23 تا ۶ صبح از تاریخ 22 خرداد ماه به مدت هفت روز انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه رشد و نمو گیاهان تحت تاثیر عوامل محدودکننده مانند آفات قرار می گیرد و این آفات سبب آسیب و خشکیدگی گیاهان می شود، اظهار کرد: در این طرح از سمومی استفاده می شود که ضمن از بین بردن انواع آفات، کمترین خسارات را به محیط زیست وارد کند چرا که سلامت شهروندان در اولویت برنامه کاری این سازمان قرار دارد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری از شهروندان خواست هنگام انجام عملیات سمپاشی، پنجره‌های مشرف به معابر را بسته نگه دارند و برای چند ساعت از حضور در محل‌های سمپاشی شده خودداری کنند.

خانجانی در ادامه با اشاره به اهمیت فضای سبز شهری اضافه کرد: برنامه سمپاشی درختان طبق مسیرهای از قبل مشخص شده انجام خواهد گرفت و چنانچه شهروندان درخواستی مبنی بر سمپاشی درختان حاشیه معابر داشته باشند باید درخواست خود را با سامانه 137 به اطلاع همکاران در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برسانند.

خانجانی در پایان با قدردانی از همکاری شهروندان توصیه کرد: برای جلوگیری از مسمومیت های احتمالی، مراقبت های لازم را اتخاذ کرده و از پارک کردن وسایل نقلیه به ویژه خودروهای حاوی مواد خوراکی در حاشیه خیابان‌ها هنگام عملیات سمپاشی خودداری کنند.

گزارش: فاطمه عزیزی هرمز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا