ساخت محصولات الکترونیکی هوشمند با هوشمندسازی و یادگیری ماشین

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات، شرکت‌های دانش‌بنیان را به عنوان موتورهای اصلی نوآوری در جامعه دانست و افزود: دانش‌بنیان‌ها مضاف بر اینکه نیازهای بازار را برطرف می کنند در بهبود کیفیت زندگی مردم نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند.

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سید محمد کرباسی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات ضمن بازدید از شرکت دانش‌بنیان فرتاک رایانش ابری شریف در جریان روند عملکرد شرکت‌ها، بررسی چالش‌های موجود در فرآیند تولید محصولات و همچنین شناسایی راهکارهای برای بهبود این شرکت‌ها در جریان قرار گرفت.

 اشکان گرامی، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان فرتاک رایانش ابری شریف با نام تجاری «لکسیت» در توضیحات خود با توجه به اینکه طرح این شرکت در فراخوان «حمایت از طرح‌های فناورانه در حوزه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات» با عنوان «طراحی، ساخت و فروش محصولات الکترونیکی هوشمند با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین» انتخاب شده است به معرفی شرکت و دستاوردها و چالش‌ها این شرکت پرداخت.

وی افزود: شرکت دانش‌بنیان «فرتاک رایانش ابری شریف» با نام تجاری «لکسیت» فعالیت خود را از مهر ماه 1399 با هدف تبدیل شدن به کامل‌ترین راهکار «هوشمندسازی ساختمان ایرانی» فعالیت خود را آغاز کرده است.

گرامی، تأمین منابع مالی مناسب را یکی از چالش‌‌های شرکت‌ برای توسعه و رشد برشمرد و گفت: بهتر است برای تولید محصول سرمایه‌گذاری‌های اولیه بالا داشته باشیم تا بتوانیم تحقیقات و توسعه محصولات و خدمات خود را به بهترین نحو انجام دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به نیاز مخاطب، محصولات و خدمات خود را با کیفیت بالا و در زمان مناسب توسعه و تحویل می‌دهیم و بخش عمده نیروهای متخصص این شرکت را در حوزه فنی و مونتاژ قطعات را زنان تشکیل می‌دهند.

سید محمد کرباسی با اشاره به پیشرفت فناوری و مدیریت پروژه‌های کارآمد، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی در توسعه فناوری و اقتصاد مبتنی بر دانش دارند. این شرکت‌ها معمولاً بر اساس تحقیقات و توسعه فعالیت می‌کنند و به دنبال تبدیل دانش و فناوری به محصولات و خدمات جدید هستند که می‌توانند بازار را تحول بخشند.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند به عنوان موتورهای اصلی نوآوری در جامعه عمل کنند، نیازهای بازار را برطرف کنند و به بهبود کیفیت زندگی مردم کمک کند.

کرباسی همچنین با تأکید بر حضور نیروهای متخصص شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: تقویت همکاری بین دانشگاه و صنعت همواره می‌تواند فرصت خوبی برای کارآموزی و پروژه‌های تحقیقاتی، ارتباطات بین دانشگاه و صنعت را تقویت و به توسعه فناوری‌های جدید کمک کنند.

او ضمن تشویق این شرکت به نوآوری و خلاقیت افزود: در موضوع تبصره 18 و اختصاص گرنت بلاعوض و تسهیلات به شرکت‌ها در حال رایزنی با نهادهای دولتی و خصوصی هستیم. برای بهبود شرایط مالی شرکت‌های دانش بنیان در مسیر تولیدات داخلی و عدم وابستگی به کشورهای خارجی و نیز پشتیبانی از صادرات، محصولات را لازم می‌دانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا