تسلیت رئیس پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی در پی شهادت آیت الله رئیسی

به گزارش سینا؛ دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو، رئیس پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی ایران و دبیر شورای هنر کشور، شهادت آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه را تسلیت گفت و در پیامی اظهار کرد: دستور رئیس جمهور فقید مبنی بر راه‌اندازی شهر جهانی نوآوری ایران با قدرت و قوت در دست اجرا قرار دارد.

متن پیام رئیس پارک ملی علوم، فناوری نرم و صنایع فرهنگی ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت خادم‌الرضا علیه‌السلام و رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، حضرت آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی و جمعی از خدمتگزاران نظام مقدس ایرانِ اسلامی از جمله امام جمعه فقید تبریز، وزیر انقلابی امور خارجه و سایر شهدای این سانحه هوایی را به پیشگاه حضرت ولی‌العصر(عج) و محضر مقامِ معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت عرض می‌نمایم.

بی‌تردید مردم ایرانِ اسلامی قدردان مجاهدت‌ها و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر این رئیس جمهور فقید خواهند بود و یاد ایشان و دیگر خادمان شهید همراه ایشان به نیکی در خاطره‌ها خواهد ماند.

آیت‌الله دکتر ابراهیم رئیسی در مقام رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، در اسفندماه سال گذشته در مصوبه‌ای مهم به وزارت فرهنگی و ارشاد اسلامی ماموریت دادند با با همکاری پارک ملی علوم و فناوری­‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی و سایر دستگاه­های ذیربط نسبت به تأسیس «شهر جهانی نوآوری و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و خلاق کشور» اقدام نماید.

ماموریتی خطیر با هدف ایجاد سکوی تجارت و صادرات کالاها و خدمات فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، ساماندهی تولید، عرضه و بازاریابی کالاها و خدمات این حوزه و اشتغالزایی و در نهایت تقویتِ قدرتِ نرم جمهوری اسلامی ایران، که انجام صحیح و دقیق آن وظیفه‌ای ملی قلمداد شده و انشالله قوام‌بخش صنایع فرهنگی و خلاق کشور باشد.

در تاریخ سیاست‌گذاری فرهنگی کشور، این موضوع بی‌سابقه ای بود که عالی‌ترین مقام اجراییِ کشور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به این اتفاقِ مهم در عرصه فرهنگی توجه و اهتمام ورزیدند و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و یکی از واحدهای زیرمجموعه جهاددانشگاهی، یعنی پارک ملی، علوم، فناوری نرم و صنایع فرهنگی ایران، یک ماموریت مهم را محول نماید.

اکنون با تالم و تاثر شدید نسبت به شهادت رئیس جمهورِ جهادی و خدوم و هیات همراه در راه خدمت به مردم و ساختن ایرانی قوی، بر خود فرض می‌دانیم که ماموریت راه‌اندازی شهر جهانی نوآوری، صنایع فرهنگی و خلاق ایران را به عنوان یکی از میراث‌های مهم در حوزه سیاست‌گذاری فرهنگی با تاکید و امضای رئیس جمهور فقید جمهوری اسلامی را به سرمنزل مقصود برسانیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری(دام عزه) و تسلیت به مردم ایران به خاطر این ضایعه جانکاه، اعلام می دارد اعضایِ جهادیِ پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، ضمن سوگواری از دست دادن آن رئیس جمهور عزیز، مصمم‌تر از گذشته در مسیر انجام تکالیفِ قانونی و ماموریت‌هایِ محوله گام برخواهندداشت و تا ایجادِ شهر جهانی نوآوری و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و خلاق کشور از پای نخواهند نشست.

محمدحسین ایمانی خوشخو

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا