بازدید سر کنسول عراق از سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه

سرکنسول عراق در کرمانشاه با اشاره به نیاز این کشور به تمام دانش‌های روز، گفت: دو حوزه آب و کشاورزی برای ما در اولویت است و آماده بهره‌مندی از توانمندی‌های سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه در تمام حوزه‌ها و بویژه این دو حوزه هستیم.

به گزارش سینا از روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه، جعفر ستار الخزاعلی،  در نشست با مسوولان سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه، با تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در این سازمان گفت: یکی از بهترین این فعالیت‌ها راه اندازی برج فناوری است که امروز پذیرای واحدهای دانش بنیان است و به برندی در استان کرمانشاه تبدیل شده است.

الخزاعلی گفت: دشمنان ایران امروز در تمام حوزه های علمی، اقتصادی، فرهنگی و… علیه این کشور فعالیت می کنند، بنابراین باید در همان جبهه‌ها به مقابله با آنان پرداخت. البته ایران هم همین شیوه را در پیش گرفته و جهاددانشگاهی یکی از مراکزی است که این جهاد را در حوزه علمی برعهده دارد.

وی افزود: این نهاد در حوزه علمی کشور را پیش برده و با دشمنان در این حوزه مقابله می‌کند که بسیار ارزشمند است.

وی با ابراز تمایل نسبت به همکاری با سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه گفت: قطعا همکاری با این نهاد علمی برای ما ارزشمند است و می‌توانیم از ظرفیت‌های این نهاد بهره بگیریم.

وی افزود: عراق کشوری است که به همه دانش‌های روز در تمام حوزه‌ها نیاز دارد و برای همین آماده همکاری با جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف هستیم و از این موضوع استقبال می کنیم.

الخزاعلی با بیان اینکه عراق با چالش ها و مشکلات مختلفی مواجه است، گفت: در این میان دو حوزه کشاورزی و آب اولویت بیشتری داشته و علاقمند به همکاری بیشتر در این دو حوزه هستیم تا از دستاوردهای علمی برای افزایش بهره وری در این دو حوزه بهره مند شویم.

الخزاعلی با استقبال از پیشنهاد جهاددانشگاهی کرمانشاه در خصوص راه اندازی پارک علم و فناوری در شهرهای کربلا و نجف، گفت: قطعا راه اندازی پارک علم و فناوری در عراق نیاز است و ما هم از راه اندازی این مرکز در شهرهای کربلا و نجف استقبال می کنیم.

وی تاکید کرد: پیشنهاد ما این است که با راه اندازی یک پارک این همکاری را آغاز کرده تا مسیر برای راه اندازی پارک های دیگر در دیگر شهرهای عراق هموارتر شود.

الخزاعلی از مسئولین سازمان جهاد دانشگاهی استان خواست تا پیشنهادهای همکاری خود را بصورت مکتوب ارائه کنند و افزود: با طرح این پیشنهادها ما از طریق وزارت خارجه دو کشور کار را دنبال کرده تا بتوانیم زمینه همکاری هرچه بیشتر و فعالیت سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه در عراق را فراهم کنیم.

سرکنسول عراق در کرمانشاه از بخش های مختلف برج فناوری کرمانشاه بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت برخی شرکت های دانش بنیان مستقر در برج قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا