دستگاه نوار قلب خانگی تولید شد

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان دستگاه نوار قلب خانگی را برای کاربردهای عمومی در نمایشگاه ایران هلث به جامعه معرفی کرد.

پوریا جوادی، مدیر فروش این شرکت دانش‌بنیان در حاشیه نمایشگاه ایران هلث در گفت‌وگو با ایسنا گفت: دستگاه نوار قلب خانگی از محصولات جدید این شرکت است.

وی با اشاره به مکانیزم عملکردی این دستگاه، اظهار کرد: این دستگاه بی نیاز از ژل است و با قرار دادن انگشت روی دستگاه، نوار قلب، اقدام به دریافت و ثبت سیگنال‌های قلبی فرد می‌کند.

جوادی، قابل حمل بودن و کاربرد آسان را از مزیت‌های این دستگاه نام برد و افزود:  قابل حمل بودن این دستگاه موجب شده فرد بتواند آن را با خود حمل کند تا در زمانی که دچار عارضه قلبی و یا آریتمی‌های قلبی شد، بتواند از آن استفاده کند.

محقق این شرکت کاربرد دستگاه نوار قلب خانگی را برای پایش وضعیت سلامت قلب دانست و یادآور شد: این دستگاه برای پایش وضعیت قلبی نیاز به  تلفن همراه هوشمند دارد. از طریق بلوتوث اتصال میان دستگاه و تلفن همراه برقرار شده و روی صفحه، علاوه بر نوار قلب، ضربان را برای فرد به نمایش در می آورد.

وی ادامه داد: پس از آنکه نوار قلب ثبت شد، هوش مصنوعی داخل نرم‌افزار وضعیت را تحلیل می‌کند و در صورت تشخیص آریتمی، از فرد می‌خواهد تا به پزشک متخصص مراجعه کند.

بیست و پنجمین نمایشگاه ایران هلث به همت پارک فناوری پردیس از روز شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای علاقه‌مندان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا