توسط مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران جهاددانشگاهی؛
ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی برگزار می شود

مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران جهاددانشگاهی به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی همزمان با ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک«ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی» را با شعار «مشارکت مردمی در حفاظت از تنوع زیستی»برگزار می کند.

به گزارش سینا از روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی ، این ویژه برنامه که در راستای برنامه های ترویجی و فرهنگ سازی مرکز برگزارمی شود سازمانها و مراکزی چون سازمان حفاظت محیط‌زیست، جهادکشاورزی، دانشگاه شهید بهشتی، ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی شخصی، انجمن ژنتیک ایران مشارکت دارند.این ویژه برنامه دوم خرداد ۱۴۰۳ از ساعت ۱۶:۳۰ لغایت ۱۸:۳۰ در سالن ابوریحان مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

تنوع زیستی، یکی از دارایی‌های بیولوژیکی بزرگ سیاره‌ی ما است. همه گونه‌ها و اکوسیستم‌های زنده که در سطح جهانی وجود دارند، باعث شگفتی و تعجب ما می‌شوند. از جنگل‌های بارانی آمازون تا غارهای عمیق در اقیانوس‌ها، از صحراهای بیابانی تا جنگل‌های معتدل، هر گوشه‌ی زمین پر از تنوع زیستی بی‌نظیری است که ما را به شگفت زده می‌کند.

اما متأسفانه، در دهه‌های اخیر، تنوع زیستی جهان در معرض تهدید قرار گرفته است. تغییرات اقلیمی، تخریب محیط زیست، خرابکاری زیستی و فعالیت‌های انسانی بی‌توجه به تنوع زیستی، منجر به انقراض گونه‌ها و نابودی اکوسیستم‌های حیاتی شده است.

گفتنی است، از علاقمندان و دوستداران محیط زیست و تنوع زیستی دعوت می شود در این برنامه حضور یابند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا