حمایت از فناوری‌های جدید در حوزه مواد و ساخت پیشرفته با پذیرش ریسک فناوری

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، مدیریت و پذیرش ریسک فناوری‌ها و محصولات جدید را یکی از رسالت‌های اصلی ستاد، اعلام کرد.

مصطفی میلانی در گفت‌وگو با مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، ضمن تاکید بر حمایت ویژه ستاد از طرح‌های نوآورانه و فناوری‌های جدید در حوزه ساخت و مواد، اذعان کرد: یکی از رسالت‌های اصلی ستادهای فناوری، مدیریت و پذیرش ریسک فناوری‌ها و محصولات جدید است و ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته آمادگی دارد تا با حمایت‌های مالی و معنوی، ریسک سرمایه‌گذاری بر روی فناوری‌های نوین را به حداقل رسانده و زمینه تجاری‌سازی آنها را فراهم کند.

وی افزود: این حمایت‌ها شامل کمک‌های بلاعوض، تسهیلات کم‌بهره، ضمانت خرید محصولات و واگذاری پروژه‌های فناورانه است که می‌تواند انگیزه لازم را برای ورود شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران به حوزه‌های پرریسک ایجاد کند.

اتصال شرکت‌های دانش‌بنیان به صنایع بزرگ با واسطه‌گری ستاد مواد

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته یکی دیگر از برنامه‌های این ستاد را برقراری ارتباط میان شرکت‌های دانش‌بنیان با صنایع و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی دانست.

وی با اشاره به ظرفیت قانون جهش تولید دانش بنیان تصریح کرد: صنایع بزرگ می‌توانند به جای پرداخت بخشی از مالیات خود به دولت، از طریق عقد قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان و خرید خدمات فناورانه از این مالیات معاف شوند که این امر فرصت بسیار مناسبی برای توسعه همکاری‌ها و تقویت شرکت‌های فناور است.

میلانی در پایان تصریح کرد: ستاد مواد و ساخت پیشرفته به عنوان یک واسطه و تسهیل‌گر، آماده است تا با معرفی شرکت‌های توانمند به صنایع و همچنین حمایت‌های فنی و مالی، زمینه انعقاد قراردادهای همکاری فناورانه را در حوزه مواد و ساخت پیشرفته فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا