برگزاری طرح ملی راه بلد در جهت ارتقاء تفکر خویش‌فرمایی جوانان

اولین دوره طرح ملی راه بلد جهت ایجاد و ارتقاء تفکر خویش‌فرمایی جوانان توسط جهاددانشگاهی استان کرمان انجام شد.

به گزارش سینا از روابط عمومی جهاد دانشگاهی کرمان، دکتر مهدی بازمانده در ادامه مطلب فوق افزود: در اولین دوره از این طرح دانشجویان از مجموعه میدان آموزشی معدنکاری زیر زمینی زغال سنگ استان کرمان بازدید کردند.

رییس جهاددانشگاهی کرمان افزود: در این طرح، ضمن بهره‌گیری دانشجویان از دانش و فناوری‌های موجود در هر استان، به ارتقاء توانمندی‌های آن‌ها به همراه بهره‌وری، کارآمدی و اثربخشی، افزایش حس خودباوری، منزلت اجتماعی و افزایش انگیزه و ایجاد ارتباط علمی و فرهنگی و نیز مدیریت و انتقال دانش و مهارت در میان دانشجویان مستعد کمک خواهد شد.

وی از جمله اهداف این طرح را ارتباط دانشجویان با صنعت، آشنایی با محیط واقعی کار، افزایش خودباوری و روحیه کارآفرینی و کسب و کار ذکر کرد.

رییس جهاددانشگاهی کرمان گفت: ایجاد زمینه‌های مناسب طی اردوهای علمی- آموزشی برای ارتقاء تفکر خویش فرمائی، خلاقیت و کارآفرینی، پرورش ایده‌های نو و تشویق جوانان به فضای کارآفرینی طی بازدید از دستاوردهای فناورانه و کارآفرینانه موفق، ارتقاء توانمندی‌های جوانان به همراه کسب مهارت، توان افزایی و علم افزایی و ارتقاء روحیه امید، استقلال‌طلبی و هویت‌جویی در بین جوانان از جمله سایر اهداف این طرح محسوب می شود.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا