پارک آزاد؛ گردش شفاف اطلاعات پارک‌های علم و فناوری

پارک‌های علم و فناوری در حال گسترش در کشور به عنوان پیشران نوآوری و اقتصادی خلاق بدون ارتباط با یکدیگر و شناخت نیازمندی‌های خود و از پس آن کنشگری ارتباطی توفیق چندانی پیدا نخواهند کرد.

به گزارش خبرنگار سینا،  زیست‌بوم (اکوسیستم) یا فضای فعالیت در گستره پارک‌های علم و فناوری که با اقتصاد و صنایع خلاق سر و کار دارند به ارتباط درون‌فضایی و البته بیشتر، بیرون خودشان نیازمندند.

پارک‌های علم و فناوری در حال گسترش در کشور به عنوان پیشران نوآوری و اقتصادی خلاق بدون ارتباط با یکدیگر و شناخت نیازمندی‌های خود و از پس آن کنشگری ارتباطی توفیق چندانی پیدا نخواهند کرد.

البته این امر بدیهی به نطر می‌رسد چرا که فضای جدید و البته توجه ویژه اکثر تولیدکنندگان خُرده محتوایی در قالب‌های اینفلوئنسری و بلاگری حوزه‌های مرتبط با صنایع خلاق و پارک‌های علم و فناوری بیشتر به دنبال بر طرف کردن نیازهای اساسی هر صنعت خود و مشتریانشان بوده و هستند تا روابط کلان اطلاع رسانی که همینجا نقش فعالین واسط یعنی روزنامه نگاران و خبرنگاران روشن می‌شود که به نظر بسیاری به این امر مهم آگاه نبوده‌اند.

ارتباط خلاق و سیال بین پارک‌های علم و فناوری باعث شناخت یکدیگر از ظرفیت‌ها و داد و ستد بیشتر برای یافتن نقشه راه و سود سرشار از این ارتباط می‌شود که بدون کنشگری خلاقانه فعالین رسانه و به خصوص خبرگاران و روزنامه‌نگاران و در کل حوزه ژورنالیستی این موضوع قابل تحقق نیست.

رصدی کلی از وضعیت روابط عمومی‌های این مجموعه‌ها که همین چند روز پیش نیز روز جهانی آن بود نشان می‌دهد نیاز اساسی به گردش اطلاعات در اکوسیستم پارک فناوری احساس می‌شود و خبرگزاری سینا با داشتن رسالت اصلی در این زمینه حاضر به همکاری با همه مجموعه‌ها برای این کار مهم است.

«پارک آزاد» عنوانی است که در تلاش است تا با برقراری این ارتباط از روش‌های متنوع و خلاق ارتباطات پارک‌های علم و فناوری با درون و بیرون فضای زیستی (اکوسیستم) از خود ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا