افزایش اشتغال نخبگان جوان را اولویت می‌دانیم

استاندار فارس، افزایش اشتغال نخبگان جوان را یک اولویت دانست.

استاندار فارس امروز، جمعه ۲۸ اردیبهشت همانند آخرین جمعه هر ماه، در باغ مهر جوان میزبان تعدادی از جوانان و دانشجویان فارس در قالب میز خدمت بود.

در این ملاقات چهره به چهره چهل نفر از جوانان و دانشجویان هم استانی که بیست نفر از آنان را نخبگان تشکیل می دادند با نماینده عالی دولت در فارس دیدار و به شرح مشکلات خود پرداختند.

محمدهادی ایمانیه در پایان این میز خدمت، عمده ترین مشکل نخبگان جوان را اشتغال دانست و گفت: انتظار می رود دانشگاه ها بیشتر در میدان وارد شوند از سهمیه نخبگان برای پذیرش این افراد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه قانون گذار برای حمایت از سرمایه های انسانی تدبیر کرده است، افزود: قانون اجازه داده است تا خارج از فراخوان از نخبگان استفاده کنید.

ایمانیه با بیان اینکه بنیاد نخبگان استان از همکاری برخی دانشگاه ها رضایت کامل ندارد، تصریح کرد: باید از نخبگان در زمینه های مختلف استفاده کرد و این افراد می بایست جایگزین افرادی شوند که به هر دلیل از مجموعه خارج شده اند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، نماینده عالی دولت در فارس در ادامه با تاکید بر اینکه مدیریت استان همواره در کنار نخبگان بوده و همچنان نیز خواهد بود، افزود: در بخش های دولتی از ظرفیت های نخبگان حتما استفاده می شود اما ابتدا باید در دانشگاه ها، موسسات اقتصادی و بنگاه های تولیدی مشغول به کار شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا