تاکنون بیش از 3800 نفر در المپیاد ورزش‌های فناورانه ثبت‌نام کرده‌اند

رئیس سازمان امور دانشجویان کشور گفت: تاکنون ۳ هزار و ۸۰۰ نفر در این المپیاد ثبت‌نام کرده‌اند؛ ما انتظار داریم حداقل ۵ درصد جمعیت دانشجویی هر دانشگاه‌ در این المپیاد شرکت کنند.

به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان کشور هاشم داداش‌پور در مراسم اختتامیه دومین نشست مدیران امور دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد، گفت: آیین‌نامه همیار دانشجو با هدف کمک به دانشجویان اصلاح شده است، در این راستا دانشگاه‌ها از ظرفیت دانشجویان استفاده می‌کنند و در  مقابل حق‌الزحمه آن را پرداخت می‌کنند.

داداش‌پور با بیان اینکه وظیفه من و شما خدمت است، تصریح کرد: حفظ حرمت و کرامت دانشجویان برای خدمت‌رسانی بسیار حائز اهمیت است و همه ما موظف هستیم خدمتی بی‌منت داشته باشیم زیرا ما خادم این مردم هستیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه دانشجویان اوقات فراغت زیادی در دانشگاه‌ها دارند که باید به صورت هدفمند از آن بهره‌ برد؛ تصریح کرد: سازمان امور دانشجویان با هدف برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانشجویان اقدام به برگزاری رویدادهای متفاوتی کرده است.

وی با اشاره به اینکه المپیاد ورزش‌های فناورانه دانشجویی یکی از برنامه‌های مهم سازمان امور دانشجویان است که در تاریخ وزارت علوم برای اولین‌بار برگزار می‌شود، ادامه داد: این المپیاد با هدف افزایش روحیه نشاط، امید و پویایی در دانشگاهیان، ارتقای روحیه کار گروهی در بین دانشجویان، شناسایی استعدادهای برتر و کمک به هدایت شغلی دانشجویان مستعد برگزار خواهد شد.

داداش‌پور با اشاره به اینکه یکی دیگر از اهداف ما ایجاد خلاقیت و فناوری در حوزه ورزش است، افزود: ورزش کشور با تمام پیشرفت‌هایی که دارد در حوزه فناورانه آنطور که باید رشد نیافته است و ما قصد داریم به بومی‌سازی ورزش فناورانه بپردازیم.

معاون وزیر علوم تصریح کرد: ثبت‌نام المپیاد بازی‌های فناورانه دانشجویی در سامانه ستاو از ۲۷ فروردین آغاز شروع شد و تا 25 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

داداش‌پور با بیان اینکه همه دانشگاه‌ها باید پای کار باشند تا تعداد بیشتری از دانشجویان مشغول به موضوعاتی شوند که برای آن‌ها نشاط، رشد خلاقیت و جذابیت را به همراه دارد، اظهار کرد: توجه ما این است تا به خلق، توسعه و تعمیق فناوری در ورزش کمک کنیم. بر اساس آمار 34 میلیون نفر از افراد جامعه به بازی های دیجیتال می‌پردازند که بخش زیادی از آن‌ها را دانش‌آموزان و دانشجویان تشکیل داده‌اند. بنابراین برگزاری این المپیاد فرصت بی نظیری است تا از این ظرفیت استفاده کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه تاکنون ۳ هزار و ۸۰۰ نفر در این المپیاد ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: از این تعداد، ثبت‌نام یک هزار و ۸۰۰ نفر  تکمیل نشده است و ما انتظار داریم حداقل  ۵ درصد جمعیت دانشجویی هر دانشگاه‌ در این المپیاد شرکت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا