برگزاری«کتاب بازی» در سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

بازی «کتاب بازی» با هدف کتابخوانی و آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می شود.

«کتاب بازی» یک بازی محیطی تعاملی با هدف ترویج کتابخوانی و آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با کتاب‌ها و نویسندگان در قالب بازی و سرگرمی است که از ۱۹ تا ۲۹ اردیبشهت‌ همزمان با سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در مصلی تهران برگزار می‌شود.

مخاطبان این طرح که توسط مرکز رسانه کتاب «پنج و هفت» و حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار می‌شود، کودکان و نوجوانان دختر و پسر در دو دوره سنی ۹ تا ۱۳ سال و ۱۳ تا ۱۶ سال هستند.

عمده فعالیت‌ها و بازی‌های تعریف شده در کتاب بازی بر اساس دو مفهموم استعمار و استعمار ستیزی و همچنین الگو قهرمان و رویای آرمان شهر طراح ریزی شده و از این طریق مخاطب نوجوان با کتب یاد شده آشنا و در این فرآیند بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب به مخاطب حاضر در نمایشگاه از طریق بازی وار سازی معرفی می شود.

این بازی از یک طرح بازی‌وارشده (گیمیفیکیشن) از ترکیب چالش‌های حقیقی و پیاده‌سازی آنها در بستر مجازی مسابقه تشکیل شده است. در طی مسیر این بازی مخاطب به انجام رویدادهایی جذاب سوق داده می‌شود که برایش آورده‌ای مفهومی دارد و در ضمن آن به سراغ کتاب‌ها، نشرها و نویسندگان در نمایشگاه کتاب تهران می‌رودو با آنها آشنا می‌شود. حرکت، حل مساله و انجام فعالیت و تولید محتوا اهم فعالیت‌ها و مکانیک اصلی چالش‌ها و بازی‌های «کتاب بازی» است.

«کتاب بازی» یک پلتفرم برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در حوزه کودک و نوجوان است. در این پلتفرم کودکان و نوجوانان با چندین چالش محیطی روبرو می‌شوند که در قالب این چالش‌ها سعی شده است کتاب‌های مفید و ناشران به آنها معرفی می شود.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر و شرکت در مسابقه می‌توانند به نشانی اینترنتی https://bookbazi.۵va۷.ir/ مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا