مراسم اعطای جایزه بین‌المللی «فارس اواردز ۲۰۲۴» برگزار شد

در سومین روز از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ مراسم جایزهٔ بین‌المللی «فارس اواردز ۲۰۲۴» Faris) Awards 2024) برگزار شد.

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری  و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، «مهدی صفاری نیا» رئیس پارک فناوری پردیس طی سخنانی در این مراسم گفت:« موضوع این رویداد نسل آینده است. ما نزدیک به ۱۷ میلیون دانشجو در ایران داریم و در حوزه فعالیت‌های نوآورانه، ایران در سطح جهانی رتبه ۶۲ را دارد و بیش از ده هزار شرکت دانش‌بنیان در ایران کار میکنند. ما در سطح جهان سومین کشوری هستیم که بیشترین مهندس را دارد و ظرفیت نیرو انسانی بسیار خوبی داریم. »

وی اضافه کرد:«از ۱۰ سال پیش علاوه بر این که امکاناتی را به پارک اضافه کردیم به دانشگاه‌ها نیز ورود پیدا کرده‌ایم. به همین دلیل جریان بزرگ کارآفرینی در کشور راه افتاده است. حالا ایران به عنوان یکی از نقاط پر قدرت منطقه به لحاظ نواوری و فناوری شناخته شده است. اقداماتی هم در این مورد صورت گرفت و آن هم تصویب دو قانون محکم بود اول قانون شرکت‌های دانش بنیان و قانون جهش شرکت‌های دانش‌بنیان.»

صفاری‌نیا در ادامه با بیان این که در جریان توسعه فناوری از ۲۰ سال پیش پارک فناوری نقش محوری و مهم داشته است اضافه کرد:«ما زمینه فعالیت نسل جوان را فراهم کرده‌ایم. افراد در این نمایشگاه -چه شرکت‌ها و چه بازدید کنندگان- عمدتا نسل جوان هستند. افراد حالا این امکان را دارند که در آینده بتوانند فناور و کارافرین باشند. پارک فناوری پردیس ۲۰ سال پیش ۲۰ هکتار بوده و حالا به ۵۰۰ هکتار رسیده است. در چهار روز اینوتکس نزدیک به ۳۰۰ سخنران در این رویداد حضور پیدا می‌کنند، تا تجربیات و دانایی‌‌شان را به نسل اینده منتقل کنند.»

او در پایان اظهار داشت که جایزه فارس فرصتی را برای‌شان فراهم کرد تا بتوانند پیوندی بین پارک فناوری پردیس و سازمان تبلیغات جهانی ایجاد کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا