باشگاه نوجوانان “اوج” آغاز به کار کرد

همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) و فرارسیدن روز دختر، باشگاه نوجوانان اوج با هدف پرورش استعدادهای دختران نوجوان شیرازی، امروز 21 اردیبهشت ماه در گذر تاریخی حافظیه آغاز به کار کرد.

به گزارش سینا پرس فارس، مشاور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در مراسم افتتاحیه باشگاه اوج، ضمن تاکید بر لزوم حمایت تمام دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی استان از این باشگاه فرهنگی، بر توجه به تنوع سلایق در جذب نوجوانان تاکید کرد.

امین رضا لطفعلی‌زاده، افزود: باشگاه اوج باید اتفاقات بزرگ شهری، استانی و ملی را در حوزه دختران رقم بزند؛ و در این مسیر کانون به عنوان حامی اصلی، تمام ظرفیت خود را برای پشتیبانی از این اتفاق پای کار خواهد آورد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس نیز در مراسم افتتاحیه این مجموعه فرهنگی به اهمیت همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حلقه‌های میانی اشاره کرد و افزود: باشگاه اوج که با همت مؤسسه نشر فرهنگ شهادت در کانون راه‌اندازی شده است، نمونه‌ای از مردم‌سازی فعالیت‌های کانون در حوزه نوجوان است.

علی خواجه نژادیان، با اشاره به اولویت نوجوان‌محوری در سال جاری که از سوی مدیرعامل کانون کشور ابلاغ شده، افزود: مؤسسه نشر فرهنگ شهادت تجربیات دو دهه فعالیت خود در حوزه نوجوانان را با کانون به اشتراک خواهد گذاشت.

در این مراسم که با حضور زهرا یقطین مدیرکل امور بانوان استانداری و حجت رحیمی مشاور جوان استاندار و جمعی از نمایندگان نهادهای فرهنگی و بسیج اجرا شد؛ دختران نوجوان به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری از جمله سرود، شعرخوانی و اجرای نمایش طنز پرداختند.

همچنین در این مراسم، خانواده شهیده کشاورز و مدیرکل امور بانوان استانداری و جمعی از دختران عضو باشگاه حضور داشتند؛ و از نشان باشگاه نوجوانان اوج رونمایی شد.

زهرا سالمیان، مدیر باشگاه نوجوانان اوج در گفتگو با روابط عمومی کانون ضمن اشاره به نوجوان محور بودن همه فعالیت های این باشگاه افزود: شناسایی و پرورش استعدادهای نوجوانان دختر و همچنین تربیت کنشگران فعال در عرصه های فرهنگی اجتماعی و تربیت مدیران آینده ی کشور از جمله اهداف این باشگاه است.

گفتنی است که این باشگاه در گذر حافظیه و در محل مرکز شماره یک کانون در شیراز فعالیت خود را آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا