برگزاری رویداد المپیک فناوری در پایان مهرماه

رویداد المپیک فناوری در حوزه هوش مصنوعی، رباتیک و رقابت‌های فناورانه پایان مهرماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سجاد عباسی‌فشمی، دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از برگزاری رویداد المپیک فناوری در حوزه هوش مصنوعی، رباتیک و رقابت‌های فناورانه خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه امسال، شاهد حضور جوانان خلاق و نوآور بسیاری هستیم که توانایی‌های خود را در بستر این نمایشگاه به ارائه گذاشتند.

عباسی فشمی تصریح کرد: یکی از مخاطبان اینوتکس ضمن معرفی رویدادهای نوآوری دنیا به ما پیشنهاد داد تا بر موضوع اقتصاد نوآورانه متمرکز شویم. به همین خاطر ما امسال میزبان بازیگرانی بودیم که نقش پررنگ و اثرگذاری در توسعه جریان نوآوری کشور ایفا می‌کنند. بنابراین ما پس از بررسی و رصد بسیاری از شرکت‌ها آنهایی را که پتانسیل رشد بر محور نوآوری داشتند را انتخاب کردیم.

دبیر نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ بیان کرد: نمایشگاه اینوتکس، امسال میزبان بیش از ۴۰۰ شرکت نوآور است. ما نیز تلاش کردیم تا از عوامل مختلفی که نقش موثری در زیست‌بوم نوآوری کشور دارند در این نمایشگاه دعوت به عمل آوریم.

عباسی‌فشمی با تاکید بر اینکه اینوتکس تنها یک نمایشگاه نیست، گفت: شبکه‌سازی، همکاری و مشارکت و سرمایه‌گذاری هدف کلی ما از برگزاری این نمایشگاه است. موازی با نمایشگاه بیش از ۴۰ رویداد تجاری برگزار می‌شود که در نوع خود کم‌نظیر است.

او ادامه داد: رقابت استارتاپی اینوتکس پیچ یکی از بخش‌های جانبی نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ است، که برای هفتمین سال متوالی در حال برگزاری است. برگزیدگان استانی در رقابت فینال در روز چهارم نمایشگاه اینوتکس به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. همچنین بتل استارتاپی یکی از بخش‌های اینوتکس پیچ ۲۰۲۴ است که برای سومین مرتبه برگزار می‌شود.

عباسی‌فشمی اضافه کرد: ایجاد ارتباط و تعاملات اقتصادی میان بنگاه‌های اقتصادی هدف مهم ما در این نمایشگاه بود.

او با اشاره بر رویداد اینونایت گفت: امسال در اتفاقی ویژه تصمیم گرفتیم یک دورهمی صمیمی را با اعضای اکوسیستم نوآوری تحت عنوان شب‌نشینی اینوتکس داشته باشیم تا بتوانیم به صورت شبانه‌روزی و مستمر با مخاطبانمان در ارتباط باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا