رییس جمهور از پارک علم و فناوری استان قم بازدید کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی با حضور در پارک علم و فناوری استان قم از شرکت‌های دانش‌بنیان ایتا و باسلام بازدید کرد.

به گزارش سینا از روابط عمومی و امور بین‌الملل، رییس جمهور با حضور در پارک علم و فناوری قم ضمن افتتاح شبکه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای این استان اظهار داشت: تکمیل فیبرنوری در همه نقاط کشور یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم دولت سیزدهم است و این دولت به رفاه مردم در فضای مجازی توجه دارد.

حجت‌الاسلام رییسی گفت: امروز کسب‌وکارها، انتقال دانش، ارتباطات اداری، سازمانی، مالی و غیره بر بستر فضای مجازی قرار گرفته‌ است و بر همین اساس رفاه مردم در فضای مجازی مورد توجه است.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش سرعت اینترنت افزود: قدرت و شتاب در شبکه مورد توجه و تاکید دولت سیزدهم است.

رییس جمهور با اشاره به مرکزیت قم در حوزه تولید محتوا خاطرنشان کرد: استان قم مهد علم‌ و دانش است و  نشر و انتقال محتوایی که در مراکز علمی، حوزوی و دانشگاهی این استان تولید می‌شود به  عموم‌ مردم در داخل و خارج از کشور  اهمیت ویژه‌ای دارد.

رییس جمهور توسعه فیبر نوری را یک زیرساخت فرهنگی دانست و گفت: اینکه مردم قم از این فناوری پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار استفاده کنند و به ارتباطات و انتقال اطلاعات سرعت بخشند کاری ستودنی است.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم رییس جمهور با حضور در محل فعالیت دو شرکت مطرح دانش‌بنیان ایتا و باسلام از نزدیک در جریان آخرین دستاوردها و فعالیت آن‌ها قرار گرفت.

گفتنی است، دکتر زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر اسماعیلی رییس دفتر رییس جمهور و دکتر آقامیری استاندار قم از همراهان رییس جمهور در این مراسم بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا